Sākums » Materiāli » Ārstniecības augi » B

Baltdadzis
03.07.2011, 19:24
Baltdadzis

Baltdadzis – Onopordum acanthium L.

Iesaka www.fitoterapija.lv

Ir stāstīts par baltdadža – Onopordum acanthium ārstniecisko iedarbību akūta nieru un urīnpūšļa iekaisuma gadījumā. Pie visām citām labām īpašībām ir jāpievieno baltdadža spēja aizkavēt un pat novērst audzēja šūnu izplatīšanos uz tālākiem orgāniem un audiem (metastazēšanos), tāpēc to ļoti ieteicams lietot tūlīt pēc operācijas Baltdadža preparāti dod možumu un neizsauc nekādas nevēlamas ietekmes pat pēc ilgstošas lietošanas, ja nu vienīgi dažreiz paaugstinās asinsspiediens.

No lakstiem var izspiest sulu, ilgstošai glabāšanai, pievieno1/5 daļu medicīniskā spirta. Lieto pa 1-3 tējkarotēm pirms ēšanas gan pirms, gan pēc operācijas, ilgstoši, 4-6 mēnešus.

Tējas izvilkuma gatavošanai ņem 1 ēdamkaroti smalcinātu lakstu, aplej termosā ar 300 ml. vāroša ūdens, ļauj ievilkties 2-3 stundas, nokāš. Lieto pa 100 ml. 3 reizes dienā pirms ēšanas. Tinktūras pagatavošanai ņem 100 gr. sausu ziedu, aplej ar 0.5 litriem degvīna, ļauj ievilkties siltā, tumšā vietā 2 nedēļas, nofiltrē. Lieto pa tējkarotei 3-4 reizes dienā ar 50 ml ūdens pirms ēšanas.

Baltdadzis ir divgadīgs augs. Ievāc arī pirmā gada saknes, tās var rakt agri pavasarī, kad vēl nav izauguši ziedneši, vai vēlu rudenī, kad sadīgst vasarā izsējušās sēkliņas. Jāsaka, ka pirmā un otrā gada augi pēc skata stipri atšķiras, bet to nevar izstāstīt, tas ir jāredz. Saknes novārījuma pagatavošanai ņem 60 gr. smalcinātu sakņu, aplej ar 4 glāzēm vāroša ūdens, vāra uz lēnas uguns 30 min, ļauj atdzist 40-50 min., nokāš. Lieto pa 1 glāzei 3 reizes dienā pirms ēšanas.

Iesaka www.fitoterapija.lv

Ne katrs ir draugs, kas tevi noglāsta un ne katrs ienaidnieks, kurš tev iedur, tā, runājot par baltdadzi - Onopordum acanthium, varētu pārfrāzēt slaveno fabulu par zvirbuli.

Baltdadzi kailām rokām nepaņemsi, kaut gan ir darīts arī tā, kad, vākdams kādu mīkstu, maigu zāli, nejauši to ieraugi un žēl atstāt, bet cimdu līdzi nav. Baltdadzis ir divgadīgs augs, stipri līdzīgs usnei, tikai tāds zaļāks, spēcīgāks, vairāk zarots un resnāku stumbru, pie tam stumbram ir 4 šķautnes un uz tām ir adatas. Arī lapu galos atrodas adatiņas. Pirmajā gadā izveido lapu rozeti , bet otrajā gadā, augs sasniedz 2 metru garumu, ziedi sakārtoti kurvītī, spilgti violeti-sarkani, taču jāvāc augs tad, kad tas vēl nav pieaudzis un tikko sāk ziedēt, jo vēlāk augu stipri noēd gliemeži un dažādi taureņi salaiž savus bērnus uz tā lapām ganīties, gribēdami, lai tie izaug veselīgi un stipri.

Eksperimentāli un klīniski dati liecina, ka baltdadža ārstnieciskās īpašības nosaka inulīns, saponīni un miecvielas, bet šīs īpašības ir īpatnējas. Baltdadža ekstrakts cilvēku tonizē un uzmundrina, pastiprina sirds spēku, paaugstina asinsspiedienu. Ir cilvēki, kuri gadiem ilgi cieš no pazemināta asinsspiediena, kas izpaužas ar nemotivētu noguruma sajūtu, galvas reiboni un redzes traucējumiem pie straujām kustībām, īpaši, kad pieceļas no guļus stāvokļa stāvus. Šis augs ir kā viņiem radīts. Bez tam augam ir arī spēcīga mikrobus nomācoša darbība, īpaši urīnceļu infekcijas un mazā iegurņa orgānu iekaisuma gadījumā.

Jāsaka, ka mazajā iegurnī izvietoto orgānu un nieru - urīnceļu infekcijas grūti padodas ārstēšanai, jo tie no dabas ir papildus aizsargāti (reproduktīvā sistēma, taču!) un medikamenti tiem klāt pienāk jau daļēji zaudējuši savu aktivitāti, tāpēc pie šo orgānu iekaisumiem ārsti bieži ir spiesti nozīmēt mēnešiem ilgu ārstēšanas kursu ar antibiotiķiem. Ir viens ceļš kā to apiet. Kā zināms, resnā zarna ar visiem saviem vēnu pinumiem atrodas tuvu kaimiņos gan olnīcām, gan dzemdei, gan priekšdziedzerim, gan urīnpūslim. Ārstnieciskās vielas no resnās zarnas vēnām spēj difundēt uz apkārtējiem orgāniem, tāpēc, ievadot tās resnajā zarnā ar klizmas baloniņa palīdzību, var panākt labus rezultātus.

Ņem 1 ēdamkaroti smalcinātu baltdadža lakstu, aplej ar glāzi vāroša ūdens un vāra uz lēnas uguns 2-3 minūtes, ļauj atdzist līdz 38* temperatūrai, nokāš caur 2-3 marles kārtām, novārījumu iesūc 30-50 ml. tilpuma klizmas baloniņā, ievada taisnā zarnā un atstāj uzsūkties. Tādu procedūru izdara 2 reizes dienā, 10 dienas. Tiešām labs līdzeklis, palīdz gadījumos, kad nekas vairs nepalīdz.
Ņem 2 ēdamkarotes drogas, aplej ar puslitru vāroša ūdens un vāra 10 minūtes, ļauj atdzist, tad nokāš. Lieto pa glāzei 3 reizes dienā pirms ēšanas.

Nav ieteicams lietot pie paaugstināta asinsspiediena, kaut gan, ja asinsspiediens ir paaugstināts nieru slimības dēļ, ārstēšana ar baltdadzi ir tieši laba izvēle.

 Baltdadzis (Onopordon acanthium L.) ir augs ar ļoti plašu darbības diapazonu, to lieto gan nieru, gan olnīcu iekaisuma gadījumā, gan pie sirds mazspējas, gan vēnu ārstēšanai. Baltdadža preparāti, lietoti mērenās devās stimulē centrālo nervu sistēmu, bet lietoti lielās devās, gluži otrādi – izraisa nervu darbības bremzēšanu, tāpēc zemāk minētās devas nav ieteicams pārsniegt.
 Asinsspiediena paaugstināšanai var pagatavot izvilkumu, sulu vai novārījumu.
Ņem 3 ziediņus,, aplej ar 400 ml vāroša ūdens, atstāj ievilkties 3 stundas, nokāš. Lieto pa 100 ml 4 reizes dienā.
Izspiež sulu un dzer pa tējkarotei 3 reizes dienā.
Ņem 2 ēdamkarotes smalcinātu lakstu, aplej ar 500 ml ūdens, liek uz uguns un kad sāk vārīties, vāra 10 minūtes. Kad atdziest, nokāš. Izdzer dienas laikā pa malkam pirms ēšanas. Īpaši ieteicams cilvēkiem, kam pazemināts asinsspiediens kombinējas ar astēniju un vāju barojumu, jo baltdadža preparāti uzlabo apetīti.

Avots : http://www.termorelax.com/web/?id=402695
Kategorija : Ārstniecības augi - B| Skatīts : 4186 | Reitings: 0.0/0
Birkas : baltdadzi, baltdadža, baltdadzis
Iesaki :
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: