Sākums » Materiāli » Ārstniecības augi » D

Dižzirdzene
03.07.2011, 21:45
Dižzirdzene
Meža dižzirdzenes - Angelica silvatica L.
Kultivējamā ārstnieciskā dižzirdzenes - Augelica archangelica L.

Iesaka www.fitoterapija.lv

Sieviešu slimību ārstēšanai vērtīga ir arī meža dižzirdzenes - Angelica silvatica un kultivējamās ārstnieciskās dižzirdzenes - Augelica archangelica sakne. Mūsu klimatiskajā zonā savvaļā vairāk pieejama ir meža dižzirdzene. Šis augs pieder pie čemurziežu dzimtas, neveido blīvas audzes, aug grāvmalās, meža norās, izcirtumos. Sakne griezumā ir dzeltenīga, ļoti patīkami smaržo, satur l % ēteriskās eļļas. Kad sakni vāc, rokot ar lāpstu un stiepjot no zemes laukā, vienmēr atraujas mazās saknītes un, ja tas gadās mitrā vietā, tad pilnīgi rodas iespaids, ka zemē izlaistīta mašīneļļa. Mājas apstākļos eksperimentējot, es atklāju, ka eļļa no saknes pa pušuma vietām izplūst ūdenī un izskatās kā mašīneļļas plankums. Tas ir tik ļoti specifiski tieši šim augam, ka tā var dižzirdzenes sakni, šaubu gadījumā, atpazīt no citām. Izmantojamas abas dižzirdzeņu sugas.

Dižžirdzenes saknes novārījums kopā ar bārbeles mizas novārījumu tautas medicīnā ir izvēles preparāts pēcdzemdību asiņošanas pārtraukšanai. Ņem katru drogu pa 1 ēdamkarotej, aplej ar 2 glāzēm ūdens, vāra uz lēnas uguns 20 minūtes, ļauj ievilkties, kamēr atdziest. Izdzer dienas laikā.

Dižzirdzenei lieto arī kā tonizējošu un spēcinošu līdzekli smagu slimību gadījumos. Tās preparāti samazina epilepsijas lēkmju biežumu, veicina atklepošanu, pastiprina kuņģa un zarnu sekrēciju un novērš gremošanas traucējumus, kas rodas kuņģa un zarnu kūtruma dēļ. Saknes novārījumu lieto podagras, reimatisma, radikulīta gadījumā. Ar svaigu sulu ārstē vidusauss iekaisumu, zobu sāpes. Saknēm piemīt arī urīndzenoša darbība.

Avots : http://www.termorelax.com/web/?id=402685
Kategorija : Ārstniecības augi - D| Skatīts : 5067 | Reitings: 0.0/0
Birkas : dižzirdzenes, dižzirdzene, dižzirdzenei
Iesaki :
Komentāru kopskaits: 1
0 Spam
1 Maricarmen  
Valeu, muito boa contribuie7e3o. Se fala batnstae do musk, almedscar e ter essas infromae7f5es sobre sua origem e composie7e3o e9 muito importante, caso seja um perfume que tenha essa predomine2ncia.

Vārds *:
Email *:
Kods *: