Sākums » Materiāli » Ārstniecības augi » D

Dzērvene
03.07.2011, 22:19
Dzērvene
Dzērvenes ir diezgan grūti salasīt, sūnās grimst kājas, vaivariņi tā apdullina, ka nevar saprast, kur rīti, kur vakari, nolīkst mugura. Tomēr ir vērts papūlēties, jo dzērvene ir viena no visvērtīgākajām ogām. Jau tas vien, ka to var uzglabāt mēnešiem ilgi nekonservējot, norāda, ka oga satur vielas, kas nomāc dažādas sēnītes un citas sīkbūtnes, kuras gribētu ar šo ogu pamieloties.
 
Kad dzērvenes apēd, visi cilvēka baciļi mūk, tāpēc dzērvenes ir ļoti labas, ja bojājas zobi, sāp kakls, ir biežas saaukstēšanās, bronhīts vai urīnpūšļa iekaisums, jo visas šīs slimības izraisa mikrobi vai vīrusi. Taču dzērvenes spēks izpaužas ne tikai ar fitoncīdu, benzoskābes un citu organisko skābju aktivitāti, bet arī ar C, B grupas un PP vitamīnu un mikroelementu kālija, joda un magnija iedarbību. Šie vitamīni un mikroelementi paaugstina organisma spēju saglabāt veselības līdzsvaru jebkādos apstākļos, uzlabo nervu darbību, ādas, matu un nagu izskatu, kā arī stiprina un padara elastīgus asinsvadus.
 
Asinsspiediens tiek samazināts, pateicoties dzērveņu urīndzenošām īpašībām, turklāt šis diurētiskais līdzeklis «nedzen» laukā kāliju. Tas ir svarīgi, ja ir sirds mazspējas radītās tūskas, bet nevēlami slimniekiem ar hronisku nieru mazspēju, jo viņiem organismā kālija ir par daudz. Dzērveņu lietošana nav ieteicama arī cilvēkiem ar palielinātu skābes daudzumu kuņģī un kuņģa iekaisumu, jo var radīt saasinājumu.
 
Dzērvenes nedrīkst vārīt, jo karstumā noārdās C vitamīns. Citi vitamīni ir izturīgāki, tāpēc, ķīseli gatavojot, var izspiest sulu un likt vārīties tikai ogu miziņas, pielikt cukuru un cieti pēc vajadzības, atdzesēt un tad pieliet sulu. Šis dzēriens vai ēdiens ir labs līdzeklis, lai samazinātu kaitīgā holesterīna līmeni asinīs, tātad tas palīdz pret artēriju sklerozi ar visām tās sekām — atmiņas pasliktināšanos, paaugstinātu asinsspiedienu, infarkta un insulta briesmām. Tāda pati, varbūt pat labāka iedarbība ir dzērvenes ogām, samaltām ar medu vai cukuru. Jālieto vismaz divas ēdamkarotes dienā, īpaši, ja ir biežas galvassāpes. Medus un dzērveņu maisījums ļoti ieteicams arī grūtniecēm.
Ja uz ādas ir pinnes, labi palīdz dzērveņu sulas komprese. Izspiež sulu, samitrina salvetīti un liek uz sejas, patur 10 minūtes, tad nomazgā ar siltu ūdeni. Procedūru veic katru vakaru.
Ja bieži atkārtojas cistīts, dzērveņu sula (saldināta) jālieto pa 2 ēdamkarotēm 2 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas.
Avots : http://www.termorelax.com/web/?id=402763
Kategorija : Ārstniecības augi - D| Skatīts : 3454 | Reitings: 0.0/0
Birkas : dzērvenes, dzērveņu, dzērvene
Iesaki :
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: