Sākums » Materiāli » Ārstniecības augi » K

Ķērpis Islandes
04.07.2011, 15:54
Ķērpis Islandes

Ķērpis Islandes - Cetraria islandica L.

Iesaka www.fitoterapija.lv

Priežu pumpurus lasot, var uziet sūnās paslēpušos islandes ķērpi - Cetraria islandica. Uz balteno ķērpju un zaļgano sūnu fona, islandes ķērpis izskatās vairāk zaļš, tam ir rupji ,,ragi”, tāpēc tautā to bieži sauc par briežu sūnu. Vēl viena raksturīga pazīme- kad šo ķērpi izvelk no sūnām, tad redz, ka tam ir sarkana kājiņa.

Islandes ķērpis ir viens no spēcīgākajiem dabas antibiotiķiem, satur usnīnskābi, kas iznīcina baktērijas. Ja islandes ķērpi izžāvē, samaļ, tad iegūto pulveri var lietot strutainu brūču ārstēšanai. Auga novārījums ir rūgts, taču nieru, urīnpūšļa, angīnas, bronhīta, furunkulozes un citu strutainu iekaisumu gadījumā to ir vērts paciest.

Ņem 1 tējkaroti sasmalcināta lapoņa uz glāzi auksta ūdens karsē līdz sāk vārīties un vāra 2-3 minūtes, izdzer dienas laikā pa malciņam ik pēc 3 stundām.

Literatūrā ir aprakstīts, kā senos laikos ārstēja tuberkulozi:
Ņem 30 gr. drogas, aplej ar 750 ml. ūdens, vāra uz lēnas uguns pusstundu un dzer pa pusglāzei 6 reizes dienā.
Kā nevēlama blakusparādība, lietojot islandes ķērpja novārījumu lielos daudzumos vai koncentrētu, ir jāatzīmē caureja, kura mazinās samazinot devu. Caureju var novērst lietojot alkšņa čiekuriņu novārījumu.

Pret dažāda veida iekaisumiem darbojas arī Islandes ķērpis, kas ir viens no spēcīgākajiem dabas antibiotiķiem un tieši tādēļ to jāiekļauj tējas sastāvā. Tas neļauj vairoties mikrobiem un, novēršot varbūtējos iekaisuma procesus, palielina apaugļošanās iespēju.

Avots : http://www.termorelax.com/web/?id=402691
Kategorija : Ārstniecības augi - K| Skatīts : 4084 | Reitings: 0.0/0
Birkas : ķērpi, ķērpju, ķērpis, Islandes
Iesaki :
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: