Sākums » Materiāli » Ārstniecības augi » M

Madara
04.07.2011, 17:38
Madara

Dzeltenās madaras – Galium verum L.

Iesaka www.fitoterapija.lv

Dzeltenās madaras – Galium verum ir daudzgadīgs augs, zied jūnijā- jūlijā smalkiem dzelteniem ziediem. Ievāc šī auga lakstus, ārstniecībai izmanto arī svaigi spiestu sulu, ko lieto pa 30-40 pilieniem 3-4 reizes dienā un ārīgi, vairākas reizes dienā apsmērējot slimās vietas.

Dzeltenai madarai ir pretiekaisuma, sāpes mazinoša, brūces dziedējoša un miecējoša darbība. Ieteicams pēcoperācijas periodā. Tējas izvilkuma pagatavošanai ņem 1 ēd karoti sausu, smalcinātu lakstu, aplej ar 2 glāzēm vāroša ūdens, tur siltā vietā 4 stundas, nokāš. Lieto pa pusglāzei 4 reizes dienā pirms ēšanas. Pulveri no sausiem ziediem pa 1 tējkarotei 3-4 reizes dienā pirms ēšanas.

Ziedes pagatavošanai ņem 10 gr ziedu pulvera, samaisa ar 50 gr sviesta, tur siltā vietā 7 dienas, uzsilda un izlaiž caur sietu. Lieto ārīgi līdzīgi kā sulu.

 Ķerainās madaras – Galium aparine L.

Iesaka www.fitoterapija.lv

Ķerainās madaras – Galium aparine arī pieejams, pazīstams augs, kā izrādās ar pretaudzēja aktivitāti. Ārstnieciskiem nolūkiem vāc ziedošus lakstus, tad arī izspiež sulu. Madara palīdz urīnpūšļa, nieru bļodiņu iekaisuma gadījumā, nierakmeņu šķīdināšanai, ascīta mazināšanai, palielināta un pārmērīgi aktīva vairogdziedzera darbības mazināšanai. Kuņģa un citu gremošanas orgānu audzēju gadījumā madaras preparāti samazina sāpes, aptur asiņošanu, iespējams, aktivizējot imūno sistēmu, „tīra” asinis no audzēju šūnām.

Ņem 2 tējkarotes smalcinātu lakstu, aplej ar 300 ml karsta ūdens, patur termosā 3 stundas, nokāš. Lieto pa ½ glāzei 3 reizes dienā pirms ēšanas.

Svaigu madaras lakstu sulu ieteicams lietot pa 1 tējkarotei ar nelielu ūdens daudzumu 3-5 reizes dienā pirms ēšanas.
Ziedu pulveri lieto pa 1 tējkarotei, uzdzerot ūdeni, 3 reizes dienā pirms ēšanas. Šo pulveri ieteicams uzkaisīt uz audzēju čūlainām virsmām, lai mazinātu sāpes un eksudāciju.

Var pagatavot madaras lakstu tinktūru attiecībā 1:5 un ierīvēt visas sāpošās vietas. Tas palīdz arī pie locītavu un muguras sāpēm.

Avots : http://www.termorelax.com/web/?id=402694
Kategorija : Ārstniecības augi - M| Skatīts : 6886 | Reitings: 0.0/0
Birkas : madarai, madaras, madara
Iesaki :
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: