Sākums » Materiāli » Ārstniecības augi » P

Plikstiņš
04.07.2011, 19:05
Plikstiņš

Ganu plikstiņš - Capsella bursa pastoris L.

Iesaka www.fitoterapija.lv

Ne mazāk mūsu mazdārziņus iecienījusi cita nezāle - ganu plikstiņš - Capsella bursa pastoris. Par ganusomu (bursa, latīniski-soma) šis augs nosaukts tā īpatnējo sēklu vācelīšu dēļ, kuras tiešām atgādina miniatūras somiņas, bet tur iekšā ir vesels tūkstotis tik sīku sēklu, ka ar neapbruņotu aci tās nevar saskatīt, bet vējš tās var aiznest kilometriem tālu. Pa vasaru ganu plikstiņš dod četras paaudzes augu, tāpēc vienā lauciņā atrodami augi ar gatavām sēklām, kā arī ziedoši. Jāvāc tie, kuri tikko sāk ziedēt, arī šo augu izrauj ar visu sakni un mazgā, jo tas vienmēr ir ar zemēm. Svaigi savākts, nežāvēts ganu plikstiņš ir spēcīgs līdzeklis asiņošanas apturēšanai, bet pēc ilgākas uzglabāšanas tā preparāti asiņošanu pat pastiprina, jo samazina asins recēšanu. Tautas medicīnā žāvētu ganu plikstiņu lieto pret nieru, urīnpūšļa iekaisīgām slimībām, nierakmeņu šķīdināšanai, pret caureju, drudzi, bet svaigus lakstus- asiņošanas apturēšanai, īpaši, sieviešu slimību gadījumā. Šī darbīgā zāle ir ieteicama katrā mājas aptieciņā.

Ņem 2 ēdamkarotes drogas, aplej ar glāzi vāroša ūdens, ļaut ievilkties 15-20 minūtes, lieto pa 1/3 glāzes 3 reizes dienā pirms ēšanas.

Izspiež svaigu sulu, lieto pa I tējkarotei 3 reizes dienā pirms ēšanas nieru asiņošanas gadījumā, pēc traumas vai pēc nierakmeņu izvadīšanas.

Var kādu mīļu augu lietot vienu pašu, tomēr ieteicamāk ir veidot tēju no vairākām zālītēm, lai iedarbība būtu daudzpusīgāka. Zālītēm jāpalīdz izvadīt lieko šķidrumu, jānomāc baktēriju augšana, jāsamazina iekaisums un jāveicina urīnceļu gļotādu atjaunošanās.

Avots : http://www.termorelax.com/web/?id=402699
Kategorija : Ārstniecības augi - P| Skatīts : 3688 | Reitings: 0.0/0
Birkas : plikstiņš, plikstiņu
Iesaki :
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: