Sākums » Materiāli » Ārstniecības augi » R

Retējs
04.07.2011, 19:39
Retējs

Maura retējs

Iesaka www.fitoterapija.lv

Sāpīgu mēnešreižu gadījumā palīdz maura retēja laksti. Tos vāc auga ziedēšanas periodā. Maura retējam ir sāpes mazinoša, urīndzenoša, žultsdzenoša, un vēderu mīkstinoša iedarbība. Tautas medicīnā to iesaka lietot arī pēc aborta, un dzemdībām. Ņem 1 ēd karoti lakstu, aplej ar 300 ml ūdens, vāra 10 minūtes uz lēnas uguns. Lieto pa ¼ glāzees 4 reizes dienā pēc ēšanas. Var izspiest sulu un lietot to pa 1 desertkarotei 3 reizes dienā.
 
Labi palīdz arī garšvielu maisījums, kur ņem pa 1 tējkarotei maltu diļļu, anīsa un ķimeņu sēklu, aplej ar glāzi ūdens, vāra 1 minūti. Izdzer dienas laikā. Ja dismenoreja ir sakarā ar hormonu- estrogēnu nepietiekamību, tad šai tējai jāpievieno 1 ēd karote apīņa augļkopu.

 Stāvais retējs – Potentilla erecta L.

Iesaka www.fitoterapija.lv

Stāvais retējs – Potentilla erecta aug sausās noriņās, zied dzelteniem ziediem, tā attēls rotājas visās grāmatās par ārstniecības augiem, jo tas tiešām ir populārs un vērtīgs augs. Lieto saknes, kuras satur ļoti daudz miecvielu – tannīnu saturs saknē sasniedz 30 %, kas nodrošina tās efektu pie jebkuras, pat dizentērijas caurejas. To lieto arī asiņaina smaganu iekaisuma, hroniska mandeļu iekaisuma ārstēšanai un mutes dobuma skalošanai rauga sēnītes infekcijas gadījumā. Viens no labākajiem līdzekļiem prostatīta ārstēšanai un potences vairošanai.

Ņem 2 ēdamkarotes saknes, aplej ar 500 ml ūdens, vāra 5 minūtes, nokāš. novārījumu dzer pa 30 ml 4 reizes dienā pirms ēšanas.

Avots : http://www.termorelax.com/web/?id=402690
Kategorija : Ārstniecības augi - R| Skatīts : 5535 | Reitings: 2.3/3
Birkas : retēja, maura, stāvais, retējam, retējs
Iesaki :
Komentāru kopskaits: 1
0 Spam
1 miks  
jojo

Vārds *:
Email *:
Kods *: