Sākums » Materiāli » Ārstniecības augi » T

Tūsklape
04.07.2011, 20:54
Tūsklape

Bastarda tūsklape – Petasites hybridus L.

Iesaka www.fitoterapija.lv

Tūsklape – arī mīl augt mitrās vietās un mitrās avotainās nogāzēs. Tai ir ļoti lielas lapas, līdzīgas kā māllēpei, tikai 10 reizes lielākas, lapas kāts nāk no saknes un sasniedz pusotra metra augstumu. Ziedu vālīte šim augam parādās agri aprīlī pirms lapām un atgādina pudeļu mazgājamo birstīti violetā krāsā. Lapas satur triterpēnu saponīnus, miecvielas, ēterisko eļļu, sveķus, insulīnu, holīnu, organiskās skābes un salīdzinoši daudz mangāna. Šī auga preparāti samazina asins recēšanu, tāpēc ar šo līdzekli nevar ārstēt audzējus, kuri izraisījuši asiņošanu. Tūsklape kavē metastāžu izplatību kuņģa un arī citu audzēju gadījumā.
Ņem 1 ēdamkaroti smalcinātu sausu lapu, aplej ar glāzi vāroša ūdens, ļauj ievilkties 45 minūtes, nokāš. lieto pa ¼ glāzes 4 reizes dienā pirms ēšanas.
Svaigas lapas samīca un liek uz audzējiem, palielinātiem limfmezgliem un tūskām, no kā arī nosaukums - tūsklape. Šim nolūkam noder arī bastarda tūsklape – Petasites hybridus, kas ļoti bieži sastopama ūdeņu tuvumā un ir apmēram 4 reizes mazāka par ārstniecības tūsklapi, tomēr iepriekšminētā ir labāka.

Avots : http://www.termorelax.com/web/?id=402733
Kategorija : Ārstniecības augi - T| Skatīts : 6222 | Reitings: 0.0/0
Birkas : tūsklape
Iesaki :
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: