Sākums » Materiāli » Ārstniecības augi » V

Velnābols
04.07.2011, 21:56
Velnābols

Dzeloņainais velnābols – Datura stramonium L.

Iesaka www.fitoterapija.lv

Dzeloņainais velnābols – Datura stramonium ir leģendām apvīts, pazīstams un ļoti indīgs augs. Ārstnieciskiem nolūkiem vāc lapas, kad augs zied un sēklu kārbiņas, kad tās gatavas. Lapas griežot jāuzmanās, lai sula nenonāktu acīs un mutē, pēc darba jānomazgā rokas ar ziepēm. Auga droga jāapzīmē ar skaidri saprotamu uzrakstu ”indīgs augs” un jāuzglabā atsevišķi no citām. Šis skaistais dekoratīvais augs satur indīgos alkoloīdus - hiosciamīnu, skopolamīnu un atropīnu. Šīs vielas, darbojoties kopā un viena otru papildinot, samazina sāpes tīri narkotiski, pārtrauc sāpīgās spazmas zarnu traktā, atvieglo elpošanu. Senāk velnābola preparātus lietoja kā atsāpinošu preparātu operāciju laikā. Niko Vermeulens raksta, ka velnābolu jau no seniem laikiem izmantoja vīziju radīšanai, kā arī lai kontaktētos ar pārdabiskiem spēkiem. Iespējams, ka šīs halucinācijas var atstāt tik spēcīgu iespaidu uz psihi un zemapziņu, ka var mobilizēt visus organisma spēkus cīņai pret audzēju un uzveikt to. Par to, cik lielas ir cilvēka rezerves mēs esam dzirdējuši, bet atbrīvot šos spēkus patstāvīgi neprotam. Ir lasīts stāsts par kādu vīru, kurš būdams slims ar neoperējamu vēzi un ciezdams stipras sāpes, mēģinājis aiziet no šīs dzīves ar velnābola palīdzību, taču deva izrādījusies par mazu un vīrs pamodies no narkotiskā miega nosapņojis, kā izārstēties. Viņš aizgājis mežā, uzslējis zaru būdu, pārticis no ogām, sēnēm, riekstiem un ēdamām savvaļas augu saknēm un pēc sešiem mēnešiem atnācis vesels mājās. Iespējams, ka tā nemaz nav pasaka.

No senas tautas medicīnas grāmatas nāk tāda recepte ārstēšanai no kuņģa audzēja. Ņem vairākas velnābola sēklu kārbiņas ar visām sēklām un rūpīgi saberž piestā, nosver 4 gramus pulvera, pievieno 4 gramus pavasara adonisa lakstu, aplej ar 300 ml vāroša ūdens, ļauj ievilkties 40 minūtes, nokāš. lieto pa 1-2 tējkarotēm 3 reizes dienā pirms ēšanas.

Var pagatavot velnābola sēklu tinktūru. Ņem 10 gramus piestā saspiestu sēklu, aplej ar 50 gr. 70* spirta, tur 7 dienas, nofiltrē. Lieto pa 2 pilieniem ar 1 ēdamkaroti ūdens 4 reizes diennaktī.

Šai ārstēšanai jānotiek ārsta uzraudzībā, bet atrast tādu ārstu, kas to uzņemtos būs grūti.

Pēc operācijām, dzīšanas procesu veicināšanai, ir ieteicams lietot ceļmallapas lapu tēju. Ņem 1 ēdamkaroti smalcinātu lapu aplej ar 1 glāzi verdoša ūdens, ļauj ievilkties 30 minūtes, nokāš. iedzer pa 1/3 glāzes 3 reizes dienā pēc ēšanas.

Avots : http://www.termorelax.com/web/?id=402734
Kategorija : Ārstniecības augi - V| Skatīts : 3424 | Reitings: 0.0/0
Birkas : velnābola, velnābols
Iesaki :
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: