Sākums » Materiāli » Ārstniecības augi » V

Veronika
04.07.2011, 22:12
Veronika

Veronika - Veronica chamaedrys L.
Garlapu veronika - Veronica longifolija L.
Ārstniecības veronika - Veronica officinalis L.

Iesaka www.fitoterapija.lv

Gar meža ceļiem ziliem ziediem klājumos zied dumbrāju veronika - Veronica chamaedrys. Garlapu veronika - Veronica longifolija gar upēm un ezeru krastos zied jūlija beigās. Retāk sastopama ir ārstniecības veronika - Veronica officinalis ko pie mums sauc par zemteku, tā ir cieši pieplakusi pie zemes un sīkiem ziediem zied ap Jāņiem. Tomēr visi šie pēc izskata visai atšķirīgie augi ir ar vienādu ārstniecisku nozīmi. Tos lieto, ja ir apetītes trūkums, kad par maz izdalās gremošanas sulas; asiņu tīrīšanai, ja ir augoņi, kā arī nieru, urīnpūšļa un hronisku ādas slimību ārstēšanai.
 Kad vēl nebija izgudrots serums pret čūsku kodieniem, veroniku tādos gadījumos izmantoja kā pretindi, tā samazināja tūsku un sāpes.
 Ņem 2 tējkarotes sausas drogas aplej ar 2 glāzēm vāroša ūdens, ļauj ievilkties 2 stundas. Lieto pa 1/2 glāzei 4 reizes dienā stundu pēc ēšanas vai pirms ēšanas, ja ir nolūks uzlabot apetīti.
 Ņem 2 tējkarotes svaigi spiestas sulas sajauc ar 2 tējkarotēm piena, izdzer visu no rīta tukšā dūšā gremošanas veicināšanai un citu minēto slimību gadījumā.

Avots : http://www.termorelax.com/web/?id=402713
Kategorija : Ārstniecības augi - V| Skatīts : 3722 | Reitings: 0.0/0
Birkas : zemteka, veroniku, veronika
Iesaki :
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: