Sākums » Materiāli » Ārstniecības augi » V

Vībotne
04.07.2011, 22:06
Vībotne

Vībotnes - Artemisia vulgaris L.

Iesaka www.fitoterapija.lv

Vībotnes - Artemisia vulgaris tējas uzlējums un citi preparāti dod labvēlīgu iespaidu uz gremošanu. Darbības mehānisma pamatā ir sirds-asinsvadu sistēmas tonizēšana, centrālās nervu sistēmas uzbudināšana. Īpaši ieteicams vecākiem cilvēkiem, kam ir pazemināts asinsspiediens un pazemināta kuņģa skābes un citu gremošanas sulu veidošanās. Jālieto uzmanīgi, jo šie augi, īpaši, vērmele ir mēreni indīgi. Nelietot grūtniecēm.

Ņem 1 tējkaroti drogas, aplej ar 2 glāzēm vāroša ūdens, ļauj ievilkties 15 min., nokāš. Lieto pa 2 ēdamkarotēm 3 reizes dienā pirms ēšanas.

Vībotne ir tik plaši izplatīts augs, ka tās klātbūtne ceļmalās, gar žogiem, atmatās un arī dārzos ir pati par sevi saprotama lieta. Tā ir branga nezāle, sasniedz pusotra metra augstumu, aug ceros. Atšķirībā no vērmeles, kura ir vībotnes māsa, vībotnei lapiņas tikai no apakšas ir sudrabotas, bet virspusē tās ir tumši zaļas, tāpēc, kad uzpūš vējš, vībotne maina krāsu no zaļas uz sidrabotu. Vībotnei ir stipri izteikta specifiska smarža, kura rodas no ēteriskām eļļām.

Tautas medicīnā vībotni lieto kad ir nekārtīgs mēnešreižu cikls, Indijā vībotnes eļļu izmanto kā abortīvu līdzekli, saknes izmanto neirožu, neirastēnijas, arī epilepsijas ārstēšanai. To lieto pie tuberkuloza meningīta, hepatīta, cukura diabēta, caurejas. Vībotne ir iekļauta dažu Eiropas valstu farmokopejās kā līdzeklis sieviešu slimību un epilepsijas ārstēšanai, bet Ķīnas valsts farmakopejā - kā līdzeklis holēras, lepras ārstēšanai un asiņošanas apturēšanai. Krievijā šī zāle oficiāli ir iekļauta to ārstniecības augu sastāvā, kuras lieto pret audzēju.

Ja sabrauka lapiņas, izžāvē tās un izviļā plaukstās, kamēr izbirst visas cietās daļiņas, iegūst tādu kā pelēku vati, no kā taisa cigārus moksa terapijai. Moksa terapija ir Austrumu medicīnas metode, kad tiek karsēti līdz pat apdegumam atsevišķi punkti uz ķermeņa virsmas, caur ko organisms iegūst lielu enerģiju un spēju sakārtot visas savas sistēmas. Ir, piemēram, gadījumi, kad, sākumā, vienreiz nedēļā, pēc tam vienreiz mēnesī piededzinot punktus uz kājām, kuri latviski tiek izrunāti kā czu-saņ-li, veci, bezcerīgi slimi cilvēki atveseļojas un pēc tam vēl ilgi dzīvo. Šos punktus var atrast katrs: velk ar rādītājpirkstu pa apakšstilba priekšējo virsmu uz augšu, kamēr pirksts "iesprūst” tanī vietā, kur sākas zemceļgala pacēlums. No šīs vietas ņem 1 pirksta tiesu uz āru un tur jau ir tas slavenais punkts, caur kuru var ārstēt 100 slimības. Ja ir trāpīts, tad vidēji stipri uzspiežot uz šo punktu, rodas lauzoša sajūta, kura izplatās pa stilbu uz leju līdz potītei. Ja tādu spiedienu izdara 2-3 min., tad tā jau ir ārstēšana ar akupresūru un tā labi noņem galvassāpes, gremošanas traucējumus, sliktu dūšu, caureju, sāpes ceļa locītavā, uzlabo garastāvokli un samazina depresiju. Protams, efekts ir lielāks, ja uz šiem punktiem iedarbojas ar adatām. Tas ir viens no Ķīnas medicīnas brīnumiem, kuru pats esmu novērojis.

Labāk ja šīs procedūras izdara sertificēts adatu terapeits, taču punktu masāžu un karsēšanu, pēc parādīšanas, kā to dara, var izdarīt katrs, galvenais, ka pēc izejvielām nav tālu jāmeklē.

Ņem sausas lapiņas, saviļā plaukstās, kamēr izveidojas vate, uztaisa spēļu metamā kauliņa lieluma kubiņu vai piramīdu, liek uz iepriekš aprakstītā punkta, aizdedzina, un kad sāk stipri dedzināt, atlikumu noņem nost un liek nākošo, tā atkārto 3-5 reizes. Procedūru izdara guļus stāvoklī, apakšā ir jāpaklāj brezents, jo, ja nav vēl vajadzīgo iemaņu, var gan sasmērēt, gan aizdedzināt gultas veļu, taču tas ir tā vērts. Vieglāk procedūru izpildīt ar moksa cigāriem, kurus var iegādāties austrumu medicīnas centros un veikalos.

Avots : http://www.termorelax.com/web/?id=402724
Kategorija : Ārstniecības augi - V| Skatīts : 11991 | Reitings: 5.0/3
Birkas : vībotne, vībotni, vībotnes
Iesaki :
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: