Sākums » Materiāli » Ārstniecības augi » V

Virši
04.07.2011, 22:26
Virši

Virši - Calluna vulgaris L.

Iesaka www.fitoterapija.lv

Par viršiem - Calluna vulgaris dziesmā dzied, ka pēdējie tie goda vārti vasarai, kur cauri iet. Nedaudz skumjšaugs, bet savā ziņā skaists, ne velti no viršiem izveidotas dekoratīvas šķirnes, kuras sauc par ērikām, jo virši pieder pie Ericacae ģimenes. Viršiem griež galotnītes, uzmanoties no bitēm - nav bijis vēl tāds gads, kad griežot viršus nesadzeltu bite, bet tas ir sāpīgi. Viršus lieto hroniska nieru un urīnpūšļa iekaisuma ārstēšanai, nierakmeņu šķīdināšanai, pie saaukstēšanās slimībām, podagras ārstēšanai. Bez tam, viršu tēju lieto kuņģa gļotādas iekaisuma (gastrīta) ārstēšanai, īpaši kad ir paaugstināta kuņģa skābes sekrēcija, kā arī bezmiega un neirozes novēršanai.

Ņem 1ēdamkaroti drogas, aplej ar glāzi vāroša ūdens, ļauj ievilkties 2 stundas. Lieto pa 1/4 glāzes četrreiz dienā pirms ēšanas.

 _____________________________

Sila virsis, arī Parastais virsis - Calluna vulgaris L.

Mūžzaļš 30 - 70 cm augsts ēriku dzimtas pundurkrūms. Ļoti bieži sastopams smiltājos, priežu silos, sausos krūmājos, izcirtumos.  Zied no jūlija līdz septembrim. 

 Nektāraugs. Viršu ziedšanas laikā bišu dravas novieto viršājos, un bites tur gūst labu ienesumu.

Tautas medicīnā lieto kā diurētisku līdzekli, nieru un urīnpūšļa slimību ārstēšanai, kā nomierinošu līdzekli pret neirastēniju un bezmiegu, ārīgi lieto apdegumu dziedēšanai.

Avots : http://www.termorelax.com/web/?id=402703
Kategorija : Ārstniecības augi - V| Skatīts : 5859 | Reitings: 0.0/0
Birkas : viršus, viršu, virši, viršiem, virsis
Iesaki :
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: