Sākums » Raksti » Dažādi » Dažādi

Kāds labums no ārstniecības augiem?
Kāds labums no ārstniecības augiem?

Dabas dziedniecībā vienmēr ir izmantoti ārstniecības augi. To iekļaušana uzturā un izmantošana tējās ir divi vienkārši un efektīvi veidi, kā panākt tūlītēju iedarbību.

Lielāko daļu svaigu ārstniecības augu var sasmalcināt un pievienot salātiem, sviestmaizēm un uz plīts gatavotam ēdienam. Pārkaisot sviestmaizēm sīki sagrieztus mārrutku ziediņus, iegūsiet garšīgu, vitamīniem bagātu ēdienu. Papildiniet ēdienu ar timiānu, rozmarīnu un ārstniecības salvijām, jo tiem piemīt lieliska garša un antibakteriālas īpašības.

Ārstniecības augus uzglabā kaltētā veidā, jo kaltēšana palīdz koncentrēties garšai. Kopumā ņemot, kaltēšana nesamazina augu ārstnieciskās īpašības, un kaltētus augus var izmantot pārmaiņus ar svaigiem augiem.

Pārlejot kaltētus augus ar karstu ūdeni, iegūst tēju.

Pēc vakariņām iecienīta ir kumelīšu tēja, jo tā uzlabo gremošanu. Varat izvēlēties arī fenheļus un piparmētras, kam piemīt līdzīgas īpašības. Brīnišķīgu, atsvaidzinošu un nomierinošu tēju var iegūt no ārstniecības melisa – tā lieliski garšo vasarā. Ja tai pievieno pāris svaigu ārstniecības gurķeņu ziedu vai sasmalcinātu lapu, iegūst patīkamu, gurķim līdzīgu garšu, kas labvēlīgi ietekmē barības pārstrādi un atsvaidzina. Šādiem nolūkiem var izmantot lielāko augu daļu, ko plaši izmanto kulinārijā.

Mazāk pazīstamos augus parasti izmanto ārstniecībā, piemēram, pelašķi uzlabo nieru darbību un palīdz, ja ir cistīts. Rasaskrēsliņš labvēlīgi iedarbojas uz reproduktīvo sistēmu un atvieglo klimaktērija simptomus. Lielāka daļa ārstniecības augu ir bagāti ar vitamīniem un minerālvielām, un reizēm tos iesaka lietot tieši tādu iemeslu dēļ. Pētersīļos ir daudz C vitamīna un dzelzs.

Ārstniecības augus var lietot arī ārēji un uzņemt organismā caur ādu. Dažādu problēmu ārstēšanā noder krēmi un eļļas, kas pagatavoti no ārstniecības augiem. Tūlītēju ārstniecisku efektu sniedz sautējošas un parastas kompreses.

  • Par ādas tīrīšanas līdzekli var izmantot stipru valriekstu lapu tēju vai uzlējumu.
  • Apdedzinātu vai iekaisušu ādu var dziedēt ar svaigi grieztu alveju lapu.
  • Nātru kodumus var ārstēt, ierīvējot tos ar svaigu skābeņu lapu.
  • Odus uz īsu laiku var atbaidīt ar svaigām lavandām vai biškrēsliņiem.
  • Rokas var iesmaržināt, ieberzējot tās ar saldi smaržojošiem augiem, piemēram, ar timiānu un rozmarīnu.

Gatavojot vannu, augus ietin kokvilnas drāniņā un piesien pie ūdens krāna, lai ārstnieciskās vielas ieplūstu vannas ūdenī. Auzas ir piemērotas jūtīgai ādai, lavandas ziediem piemīt relaksējošs efekts, bet salvijas lapas palīdz atbrīvoties no noguruma.

Tinktūras ir augu aktīvo sastāvdaļu šķīdums spirtā. Tās var lietot zem mēles vai kopā ar nelielu devu ūdens. Ja nav vēlama spirta klātbūtne organismā, ieberzējiet ar tinktūru pulsa vietas uz plaukstas locītavām, kakla un ceļgalu locītavās. Tinktūras var iegādāties dažādos „veselīgas pārtikas veikalos” un homeopātiskās aptiekās.

Grūtniecības sākumā nav ieteicams ārstnieciskās devās lietot šādus augus: rūtas, hidrastes, kadiķi, krokusus, āmuļus, miltenes, purva piparmētras, dievkociņus, vērmeles, vībotnes, biškrēsliņus, muskatriekstus, tūjas, kliņģerītes, mežlilijas, salvijas, dzeltenlapu krizantēmas.
Avots : http://www.irlaiks.lv/health/diet/healthfood/article.php?id=27513
Kategorija: Dažādi - Dažādi| Skatīts : 2105 | Reitings: 0.0/0
Birkas: tēju, augi, tējās, ārstniecības, ārstniecībā, augus, augiem, dziedniecībā, augu
Komentāru kopskaits: 1
1 Bettie  
0
I hate my life but at least this makes it baearlbe.

Vārds *:
Email *:
Kods *: