Sākums » Raksti » Dažādi » Dažādi

Nedēļas augs- vīgrieze: celulīta bieds!
Nedēļas augs- vīgrieze: celulīta bieds!

Augs, kas savu vērtību nezaudē līdz vēlam rudenim, jo lapas un laksti ir tikpat vērtīgi kā ziedi. Ja ziemai gatavotās vīgriežu drogās grib saglabāt C vitamīnu, laksti uzreiz sīki jāsagriež un jāžāvē +85 °C līdz +90 °C (noregulē cepeškrāsnī vajadzīgo temperatūru, atstāj durvis mazā spraudziņā, ik pa brīdim pagroza).

Konsultē Zeltīte Kaviere, zemniece, ārstniecības augu audzētāja

Vīgrieze pirms un pēc ziedēšanas – brīnišķīgs līdzeklis pret da­žā­dām ādas vainām – ekzēmu, psoriāzi, blaugznām. Tieši šajā laikā tā vispiemērotākā pirtsslotām vai dažādiem apliekamajiem reimatisma un podagras sāpju mazināšanai. Savukārt tiem, kuriem ikdienas darbs gumijas apavos, tāpēc mēdz izsust pirkstu starpas, labi palīdz vīgriežu ziedu pulverītis. Lieliski susina un dziedē čūlas un jēlumus.

 

"Dau­dzi iedomājas: bērnam jāiet uz eksā­me­nu, iedos baldriānu. Galīgi aplam, jo bal­driāns, palēninot sirdsdarbību un samazinot skābekļa pieplūšanu smadzenēm, izraisa flegmatiskumu. Turpretī vīgriezes, āboliņa zie­du un raudenes tēja satraukumu un uz­bu­dinājumu noņem, bet uztveres asumam neskādē."

 

Vīgrieze der arī pret histēriju, attālina epi­lep­sijas lēkmes, jo ir lie­lisks nomie­rinātājs. Dau­dzi iedomājas: bērnam jāiet uz eksā­me­nu, iedos baldriānu. Galīgi aplam, jo bal­driāns, palēninot sirdsdarbību un samazinot skābekļa pieplūšanu smadzenēm, izraisa flegmatiskumu. Turpretī vīgriezes, āboliņa zie­du un raudenes tēja satraukumu un uz­bu­dinājumu noņem, bet uztveres asumam neskādē.

Vīgrieze pazemina skābes līmeni kuņģī – novērš grēmas un de­dzi­nā­šanu kaklā. Ma­zina lauzošas sāpes kaulos. Līdz pret urīnceļu vainām.

Lapas ir viegli skābenas, jo satur daudz C vitamīna, tāpēc tās var pievienot salātiem vai ik pa laikam pakošļāt.

Jau šonedēļ pamēģini!

Vīgrieze – viens no pretcelulīta lī­dzek­ļiem. Lapas un lakstus sasmalcina, aplej ar vārošu ūdeni, tad liek uz plē­vītes, pietin problēmu vietām un pārsien ar dvielīti. Visiedarbīgākā šāda proce­dū­ra ir pirtī.

 Ziedoša vīgrieze, liepziedi, raspodiņš, avene ar visām odziņām (gatavās noēd, pusgatavās sažāvē), raudene – tādai tējai fantastiska smarža un medus garša. Laba miegam, vienīgi stipri sviedrē, tāpēc dzerama vismaz stundu pirms gulētiešanas.

Ja par daudz kuņģa skābes, simts gramu sasmalcinātu vīgriežu galotnīšu (ziedkopai klāt vismaz divas lapiņas) pārlej ar puslitru deg­vīna un ļauj ievilkties. Lieto pusstundu pirms ēšanas pa pus­tēj­karotei trīs reizes dienā. Der arī ziešanai uz sīkiem pušumiem un sasitumiem, bet tad labāk pagatavot izvilkumu eļļā.

Uzšuj blīva kokvilnas auduma maisiņu, pilda ar jebkurā aug­ša­nas fāzē gādātiem auzu salmiem, pievieno vīgriezes ziedus un lapas, kumelītes ar visiem lakstiem, āboliņa ziedus, kliņģerītes, kalmes, stūros neaizmirstot raudenīti – iedarbīgs miega un labas paš­sajūtas spilventiņš pašam, brīnišķīga laikus sagatavota Ziemsvētku dāvana mīļajiem.

Avots : http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=320816:nedas-augs-vgrieze-celulta-bieds&catid=224:augi-veselba
Kategorija: Dažādi - Dažādi| Skatīts : 5380 | Reitings: 5.0/3
Birkas: vīgrieze, vīgriežu, celulīta
Komentāru kopskaits: 1
1 Starleigh  
0
What a great reousrce this text is.

Vārds *:
Email *:
Kods *: