Sākums » Materiāli » Ārstniecības augi » B

Bitene
03.07.2011, 19:28
Bitene

Pilsētas bitene - Geum urbanum L.

Iesaka www.fitoterapija.lv

Gar upju un strautiņu krastiem, no alkšņiem brīvajās vietās, plašas audzes veido pilsētas bitene - Geum urbanum. Viss augs ir ieturēts tumši violetā krāsā, arī ziediņi tikai iekšpusē ir nedaudz dzeltenīgi, bet lapiņas tam ir līdzīgas kā zemenei. Kad augs nozied, zieda vietā paliek pūkaina pogaliņa – nu gluži kā bitīte.

Visiem augiem saknes vācam vai nu rudenī vai agri pavasarī, bet bitene ir izņēmums – tai saknes jārok tieši tad, kad tā sāk ziedēt. Arī lakstus izmanto ārstniecībā, kaut gan aktīvo vielu tajās, salīdzinoši ar saknēm, ir mazāk. Interesanti, ka šim 30-50 cm. garajam un samērā smalkajam augam ir salīdzinoši masīvs saknenis, ka ir ko rakt. Sakne un, mazākā mērā, viss augs satur glikozīdu-geozīdu, miecvielas, ēterisko eļļu-eutenolu.

Lietojot šī auga preparātus, mazinās iekaisums, spazmas kuņģī un zarnās, kā arī ar tām saistītās sāpes, uzlabojas kuņģa-zarnu trakta sekrēcijas dziedzeru darbība. Tā rezultātā uzlabojas gremošana, pārtraucas vemšana un caureja, ja tādi traucējumi ir bijuši.
Zobi, protams, ir jāārstē pie speciālista, taču ātrai palīdzībai zobu sāpēm var noderēt bitenes saknes gabaliņš. Ja to uzliek uz sāpošā zoba, sāpes apbrīnojami ātri pāriet, bet ja ar saknes gabaliņu parīvē iekaisušās smaganas, iekaisums un smaganu asiņošana strauji mazinās.

Ņem 1 ēdamkaroti smalcinātu lakstu, aplej ar glāzi vāroša ūdens, ļauj ievilkties 1 stundu, nokāš. Lieto pa 30 ml. 3 reizes dienā pirms ēšanas.

Ņem 1 ēdamkaroti smalcinātu sakņu, aplej vakarā ar 250 ml. remdena ūdens, atstāj ievilkties pa nakti, no rīta vāra uz lēnas uguns ~10 min., pagaida līdz atdziest, nokāš. Lieto pa 1 ēdamkarotei 3-4 reizes dienā pirms ēšanas.

Ņem 5 ēdamkarotes smalcinātu sakņu, un ieber vīna pudelē, atstāj ievilkties 7-8 dienas. Lieto pa 1 ēdamkarotei stundu pēc ēšanas pie caurejas un kuņģa slimībām.

Avots : http://www.termorelax.com/web/?id=402729
Kategorija : Ārstniecības augi - B| Skatīts : 3649 | Reitings: 0.0/0
Birkas : bitene, bitenes
Iesaki :
Komentāru kopskaits: 1
0 Spam
1 Maudita  
Vispār tas, kas mani patīkami pārsteidza šajā viesu namā, bija tieši bibliotēka. Nezinu, kā jnaiuešiem, bet man tas ļoti patika un es sajutos kā mājās. Un tā 40km pārbrauciena laikā es šo vietu vienkārši saucu par mājām jo par mājām sauc vietu, kur ir patīkami atgriezties, kur jūtas droši un pasargāti.Un štrunts par to, ka atpakaļceļu mēroju, skatoties baltam busiņam pakaļā un vaktējot trosi Līdz servisam laimīgi tikām un tas ir galvenais visi veseli un drošībā. Ne jau velti es pavasarī pirmo redzēju raibu un lidojošu taureni tas nozīmē, ka piedzīvojumi ar auto garantēti un laidelēšanās cauri vasarai arī Paldies Pītagu viesmīlībai un vēlmei palīdzēt ķibelē nokļuvušai mašīnai!!! Tas bija patiešām daudz un vērtīgi.

Vārds *:
Email *:
Kods *: