Sākums » Materiāli » Ārstniecības augi » D

Deviņvīru spēks
06.07.2011, 17:59
Deviņvīru spēks
Parastais deviņvīruspēks (Verbascums Thapsus); sviesta zāle, saulessvece, saules rieži

Deviņvīruspēks der pret ļoti daudzām slimībām, it sevišķi pret katariem, iesnām, elpošanas traucējumiem, tas ir arī labs atkrēpošanas līdzeklis.


Augs labi noder pret asins atklepošanu, caureju, asiņojošiem hemeroīdiem, apetītes trūkumu, liesas un aknu slimībām, bet īpaši – pret visām kakla vainām, aizsmakumiem, iekaisušām mandelēm un citiem iekaisumiem.

Ņem 20g saberzta deviņvīruspēka uz 1L ūdens. Šādu novārījumu var lietot kā apliekamo tūkumiem, audzējiem, iekaisumiem, hemeroīdiem.

Tējai ņem 5-10g deviņvīruspēka uz 1L ūdens pēc ievilkšanās tēja jāizkāš caur sietiņu, lai tajā neiekļūtu ziedu viļņainie matiņi. Dzer tasi tējas no rīta un vakarā pirms ēšanas.

Savukārt deviņvīruspēka pulveri lieto pret hroniskām iesnām, polipiem, izsitumiem, skrofulozi. Katru rītu un vakaru pulveris jāiešņauc vai arī degunā jāievelk tēja un caur muti jāizspļauj.

Augs ir divgadīgs, to sēj agri pavasarī, stāda aptuveni 30-40cm attālumā vienu no otra. Ziedlapiņas vāc otrajā auga ziedēšanas gadā bez kauslapiņām. Tas jādara uzmanīgi, jo ziediņi ātri birst. Ziediņi jāžāvē ātri, jo tie drīz zaudē dzelteno krāsu.


Avots : http://www.dababriva.lv/lv/augu_apraksti/91/parastais_devinviruspeks_verbascums_thapsus%29_sviesta_
Kategorija : Ārstniecības augi - D| Skatīts : 9453 | Reitings: 0.0/0
Birkas : saulessvece, deviņvīruspēka, deviņvīru, deviņvīruspēks
Iesaki :
Komentāru kopskaits: 2
0 Spam
2 anita  
mana vecāmamma , kā šodien atceros, - lietoja svaigu ziedu aplējumu ar degvīnu - turēja nedēļu un tad katru dienu pa ēdamkarotei dzēra, lasīja bez brillēm līdz mūža beigām :)

0 Spam
1 Aminata  
It is being rumored that the LHC in it's test run has aeraldy produced evidence of susy. In fact, it produced the susy partner of a black hole, which instead of swallowing up the world, swallowed up Wall Street. In fact, the susy black hole also known as sblack shole a.k.a. Black-Scholes, for convenience of pronunciation, with the c' added to confuse people has been around for a while.The rest is silence.

Vārds *:
Email *:
Kods *: