Sākums » Materiāli » Ārstniecības augi » I

Irbene
04.07.2011, 13:01
Irbene

Irbene - Viburnum opulus L.

Iesaka www.fitoterapija.lv

Mežmalās mitrākās vietās aug irbene - Viburnum opulus. Šī auga dekoratīvo variantu sauc par sniega bumbām un parkos, apstādījumos tas zied jūnija beigās, kad gandrīz visi koki noziedējuši. Rudenī savvaļas irbene rotājas ar sarkanām, spīdīgām ogām, kuras izvietotas ķekaros līdzīgi kā pīlādzim. Irbenes ogas nav īpaši garšīgas, bet ir ļoti veselīgas. Daudzās grāmatās raksta, ka tās ir īpaši ieteicamas sievietēm, kurām ir mastopātija vai fibromioma, lai mazinātu iespēju attīstīties ļaundabīgiem audzējiem. Irbenes ziedu tēju iesaka lietot, lai pārtrauktu asiņošanu no dzemdes klimaktēriskā periodā un vispār, lai noregulētu sievietes ikmēneša ciklu. Pateicoties šim kociņam, neviena vien sieviete ir tikusi sveikā cauri bez "tīrīšanas”. Arī bērniem, kuri neaug un vāji attīstās, irbenes ogas ir ļoti ieteicamas. Tās lieto pret paaugstinātu asinsspiedienu, histērijas gadījumā, pret krampjiem kājās, kā arī pret caureju. Bulgāru fitoterapeiti ir pierādījuši, ka irbenes augļu novārījums izteikti paātrina sadzīšanu pēc ievainojumiem un apdegumiem.

Mastopātijas gadījumā ņem l ēdamkaroti svaigu vai izžāvētu ogu, aplej ar glāzi vāroša ūdens termosā, tur noslēgtu 3-4 stundas. Lieto pa 1/3 glāzes trīsreiz dienā. Ieteicams apēst arī biezumus.
Asiņošanas apturēšanai ņem 1 ēd. karoti ziedu, aplej ar glāzi vāroša ūdens, ļauj ievilkties 15-20 min., nokāš lieto pa 1/3 glāzes 3 reizes dienā.

Avots : http://www.termorelax.com/web/?id=402683
Kategorija : Ārstniecības augi - I| Skatīts : 10263 | Reitings: 5.0/1
Birkas : irbenes, irbene
Iesaki :
Komentāru kopskaits: 1
0 Spam
1 Sonia  
As for the Fermi paradox, not aellry sure why exactly this is a paradox. Assuming 1,000,000 advanced civilizations in the Milky Way right now, and assuming that only 1/2 the Milky Way is habitable (over compensating for the black hole at the center), a seat of the pants estimate gets me that the civilizations are separated by more than 300 light years on average. Can't see that the odds are very high we would notice anything. Boy that light speed limit is annoying Me, I figure there aellry are a whole lot of planets with life out there, and a whole lot with intelligent life too, since we now know that planets are ubiquitous.

Vārds *:
Email *:
Kods *: