Sākums » Materiāli » Ārstniecības augi » K

Kreimene
04.07.2011, 17:20
Kreimene

Maijpuķīte, kreimene - Convallaria majalis L.

Viens no populārākiem augiem, ko oficiālajā un tautas medicīnā lieto sirds mazspējas mazināšanai, ir maijpuķīte (Convallaria majalis L.). Šo augu pazīst visi, jo tas simbolizē tik ļoti gaidītā pavasara iestāšanos. Ārstniecībā lieto atsevišķi ziedus un lapas. No maijpuķītes lakstiem medikamentu ražošanas rūpnīcās iegūst venozo injekciju šķīdumus Corglyconum un Convallatoxinum, ko medicīnā lieto sirds mazspējas un sirdsdarbības ritma traucējumu ārstēšanai. Auga sastāvs ir ļoti komplicēts, ziedos ir glikozīds konvallotoksīns, alkaloīds majalīns, ēteriskās eļļas, farnezols, likopīns. Mājas apstākļos var pagatavot ziedu tinktūru, stingri ievērojot pagatavošanas norādījumus un dozēšanu.

Ņem 10 gramus svaigu ziedu, uzlej 100 ml. 70% spirta, ļauj ievilkties divas nedēļas, tad nokāš. Lieto ar ūdeni pa 10pilieniem 2-3 reizes dienā pie sirds mazspējas, krampjiem un konvulsijām.

Senos laikos tā pagatavotu maijpuķītes tinktūru pārdeva apzeltītos traukos ar nosaukumu Aqua aurea, kas nozīmē tulkojumā no latīņu - zelta ūdens un lietoja sirds un nervu stiprināšanai, paralīzes ārstēšanai, pret galvassāpēm un kā līdzekli, kas vispār stiprina veselību.

Lietojot maijpuķītes preparātus iekšķīgi, liela daļa aktīvo vielu, gremošanas fermentu iespaidā, noārdās un to aktivitāte novājinās, tomēr cilvēkiem, kam gremošanas dziedzeru darbība ir vāja ir jāsāk ar mazākām devām.

Avots : http://www.termorelax.com/web/?id=402755
Kategorija : Ārstniecības augi - K| Skatīts : 42198 | Reitings: 0.0/0
Birkas : maijpuķītes, maijpuķīte, kreimene
Iesaki :
Komentāru kopskaits: 4
0 Spam
4 pipuks  
Kas tas par sviestu???Pakaļa visus

0 Spam
3 annowheweva  
Мужской лицезрение: Женская нарядность

Что такое красивая женщина?
Та, которая обладает бархатной кожей или длинными ногами? Пышногрудая либо худышка? Высокая либо миниатюрная, блондинка либо брюнетка?
Какими параметрами должна обладать дама, воеже черпать популярностью у мужчин?
Задавая себе эти вопросы вы, наверняка, придете к тому же выводу, который и я: красивая женщина - это нечто большее, чем идеальное рожа иначе вид, прекрасные длинные волосы или обалденный маникюр. Красота сама сообразно себе - мысль растяжимое, не говоря уже о книга, сколько у каждого отдельно взятого мужчины есть приманка понятия о красоте. Одним нравятся высокие блондинки, другим - маленькие брюнетки, третьим - полные женщины, которых <есть, изза который ухватить>, четвертым - худышки...Перечислять дозволительно предварительно бесконечности.
Тем не менее, питаться такие аспекты женской красоты, в которых мнения большинства мужчин, вдруг положение сходятся.
http://tenditity.16mb.com/recept-testo-dlya-pirojkov-drojjevoe.html
http://tenditity.16mb.com/rodi-posle-aborta.html

0 Spam
2 Poogmonfogy  
ygfkj

0 Spam
1 tepleBepexela  
ОДНОКЛАССНИКИ ЗНАКОМСТВА

Vārds *:
Email *:
Kods *: