Sākums » Materiāli » Ārstniecības augi » L

Lucerna sējas
05.07.2011, 12:42
Lucerna sējas
Sējas lucerna / Medicago sativa L.

Apraksts

Medicago sativa L. Sējas (zilā) lucerna. Aug pļavās, mežmalās, laukos, pārgājusi savvaļā. Latvijā izplatīta ne bieži. Lakstaugi ar trīsstaraini salktām lapām. Ziedi parasti galviņās vai ķekaros. Auglis viensēklas pāksts. Lielākā ģints – āboliņi (Trifolium) ar 300 sugām, no tām Latvijā sastopamas 12 sugas. Āboliņi ir daudzgadīgi lakstaugi ar trīsstaraini saliktām lapām un pielapēm, kas saaugušas ar lapas kātu. Ziedi edzelteni, balti, sarkani, brūni vai violeti, kas sakopoti galviņās vai ķekaros. Auglis ir ādaina pāksts, kas tikai nedaudz atveras. Seni kultūraugi ir lucernas (Medicago) – daudzgadīgi vai viengadīgi lakstaugi ar trīssaraini saliktām lapām un paciliem stumbriem. Lucernu ģintī pavisam zināmas 60 sugas.

Pielietojums

Lieto tautas medicīnā sējas lucernas ziedošu lakstus, lapas pie aizkuņģa dziedzera un vairogdziedzera hipofunkcijas. Lieto kā nomierinošu līdzekli pie nervozitātes, cukura diabēta. Lucernas sēklu ir pretaudzēju aktivitāte (izmēģinājumi ar dzīvniekiem). Lucernu  Ķīnā uzskata par ļoti vērtīgu enerģijas barošanai un atjaunošanai. Pēc Austrumu medicīnas priekšstata, tieši IŅ enerģija nosaka mūža ilgumu, bet šī enerģija rada JAN enerģiju — tāpat kā nakts rada dienu. Lucerna satur neaizvietojamās aminoskābes, amīnus, lipīdus, organiskās skābes, saharīdus, komplicētu glikozīdu maisījumu, kalciju, fosforu, nātriju, magniju, silīciju, sēru, hloru, vitamīnus, flavonoīdus. Lietošanas daudzums nav ierobežots. Ņem 3 ēdamkarotes sasmalcinātu žāvētu lakstu, aplej ar 3 glāzēm vāroša ūdens, ļauj ievilkties 15-20 minūtes, nolej, izdzer dienas laikā.


Avots : http://www.am.ros.lv/index.php?ed=184&lang=lv&page=9&upage=22&all_art=0
Kategorija : Ārstniecības augi - L| Skatīts : 3624 | Reitings: 0.0/0
Birkas : lucerna, lucernas, lucernu
Iesaki :
Komentāru kopskaits: 1
0 Spam
1 Simon  
Hi PTCFirst at all, sorry for my English. Ia8ll try to explaint to you one way to think Please donb4t mix stpros with music!!! Spain is a beatifull country and itb4s clear that you dont know nothing about my country. I live in Madrid (the capital) and there is ska and reggae shows all the weeks!!! Itb4s true, there are a few people dirting competitions with their actions. But stupid people live all around the world!! So why the Nazis of Germany are better than Spanish Nazis??? (Do you understand the irony???). I love Ska, i love RBF, and i hate that people like you thinking that everybody of one country are the same one!!!Thanks for all the ska bands that love spanish people and come to Spain Everyyear. I wish the fish will be one of these bands

Vārds *:
Email *:
Kods *: