Sākums » Materiāli » Ārstniecības augi » K

Kumelīte
04.07.2011, 16:16
Kumelīte

Kumelīte - Matricaria chamomilla L.
Kumeļu zāle, Kumelīši, Kumeļnīca, Saldenā kumelīte, Tējas kumelīte, Matricaria recutita, Matricaria chamomilla,  Chamomilla chamomilla, Chamomilla recutita, Matricaria chamomilla, Matricaria suaveolens, Ромашка аптечная, Ромашка лекарственная,  немецкая ромашка, Camomille un Echte kamille

Iesaka www.fitoterapija.lv

Maz ir tādu cilvēku, kuri nezina, kas ir kumelīte, bet daudzi par kumelītēm sauc arī pīpenes un citus līdzīgus augus. Kumelīti - Matricaria chamomilla sengrieķu zinātnieks Plīnijs aprakstījis kā zemu augu, kura ziedi smaržo pēc āboliem un ar kuru mammas var ārstēt savus bērnus, uz ko arī norāda auga latīniskais nosaukums. Varbūt Plīnija laikos kumelīte smaržoja savādāk, bet mūsdienās kumelītes saldeni rūgteno smaržu pazīst visi. Kumelītei vāc tikai ziedu kurvīšus, žāvē vēsā vietā, piemēram, istabā uz grīdas, lai neiztvaikotu ēteriskās eļļas. Kumelītēm ir pretiekaisuma, pretmikrobu, spazmas mazinoša un pretsāpju darbība. Kumelītes tēju lieto kā vieglu žultsdzinēju, vēdera mīkstināšanas līdzekli, kā arī, ja ir sāpes un kolikas zarnu traktā, īpaši zīdaiņiem un maziem bērniem. Ārīgi kumelītes kompreses palīdz pret plakstiņu iekaisumiem, kā arī sejas ādas kopšanai, lai padarītu "saulaināku" ādu un mazinātu vasaras raibumus.

Recepte: ņem 1 ēdamkaroti ziedu, aplej ar glāzi vāroša ūdens, ļauj ievilkties 15 minūtes, nokāš. Lieto pa pusglāzei 3- 4 reizes dienā pirms ēšanas pie minētajiem gremošanas traucējumiem, kuņģa iekaisuma un čūlas.

Avots : http://www.termorelax.com/web/?id=402717
Kategorija : Ārstniecības augi - K| Skatīts : 3666 | Reitings: 4.7/3
Birkas : kumelīte, kumelītēm, kumelīšu, kumelītes
Iesaki :
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: