Sākums » Materiāli » Ārstniecības augi » M

Maijpuķīte
04.07.2011, 17:19
Maijpuķīte

Maijpuķīte, kreimene - Convallaria majalis L.

Viens no populārākiem augiem, ko oficiālajā un tautas medicīnā lieto sirds mazspējas mazināšanai, ir maijpuķīte (Convallaria majalis L.). Šo augu pazīst visi, jo tas simbolizē tik ļoti gaidītā pavasara iestāšanos. Ārstniecībā lieto atsevišķi ziedus un lapas. No maijpuķītes lakstiem medikamentu ražošanas rūpnīcās iegūst venozo injekciju šķīdumus Corglyconum un Convallatoxinum, ko medicīnā lieto sirds mazspējas un sirdsdarbības ritma traucējumu ārstēšanai. Auga sastāvs ir ļoti komplicēts, ziedos ir glikozīds konvallotoksīns, alkaloīds majalīns, ēteriskās eļļas, farnezols, likopīns. Mājas apstākļos var pagatavot ziedu tinktūru, stingri ievērojot pagatavošanas norādījumus un dozēšanu.

Ņem 10 gramus svaigu ziedu, uzlej 100 ml. 70% spirta, ļauj ievilkties divas nedēļas, tad nokāš. Lieto ar ūdeni pa 10pilieniem 2-3 reizes dienā pie sirds mazspējas, krampjiem un konvulsijām.

Senos laikos tā pagatavotu maijpuķītes tinktūru pārdeva apzeltītos traukos ar nosaukumu Aqua aurea, kas nozīmē tulkojumā no latīņu - zelta ūdens un lietoja sirds un nervu stiprināšanai, paralīzes ārstēšanai, pret galvassāpēm un kā līdzekli, kas vispār stiprina veselību.

Lietojot maijpuķītes preparātus iekšķīgi, liela daļa aktīvo vielu, gremošanas fermentu iespaidā, noārdās un to aktivitāte novājinās, tomēr cilvēkiem, kam gremošanas dziedzeru darbība ir vāja ir jāsāk ar mazākām devām.

Avots : http://www.termorelax.com/web/?id=402755
Kategorija : Ārstniecības augi - M| Skatīts : 4041 | Reitings: 3.0/1
Birkas : maijpuķītes, maijpuķīte, kreimene
Iesaki :
Komentāru kopskaits: 1
0 Spam
1 Prinssece  
Trulo,I haven't heard anything, but the time to xeepct announcements is probably Moriond in early March.My understanding is that the negative results of the initial SUSY searches won't be strengthened very much by doing the same analyses with more data (since the cross-sections they were looking for were strongly-interacting, so large). So, now the question is about different analyses that look for SUSY in different ways, but I don't know much about this. We'll probably hear from Matt Strassler more about this as results get released.

Vārds *:
Email *:
Kods *: