Sākums » Materiāli » Ārstniecības augi » S

Saulespuķe
04.07.2011, 20:20
Saulespuķe

Saulespuķes - Helianthus annuus L.

Iesaka www.fitoterapija.lv

Ļoti spēcīgi asinsspiedienu samazina saulespuķes (Helianthus annuus L.) ziedlapiņas, pie tam svaigas darbojas spēcīgāk nekā žāvētās. Saulespuķes ziedlapiņas satur vielas, kas samazina asinsvadu gludās muskulatūras tonusu, kā rezultātā asinsvadi paplašinās un spiediens samazinās. Pie hipertoniskās krīzes jānoēd 4 gr sausu ziedlapiņu, kas tilpuma izskatā ir pusglāze vai 40 gr svaigu ziedlapiņu. Bet saulespuķes sēkliņas ir ieteicamas ikdienas pārtikā, lai asinsspiediens neveidotos. Tautas medicīnā saulespuķes ziedlapiņas lieto arī bronhiālās astmas un resnās zarnas iekaisuma ārstēšanai. Dienvidu apgabalos, kur sastopama malārija, to izmanto šīs nepatīkamās slimības ārstēšanai.

_______________________________

Vasaras saulgrieze - helianthus annuus L. - sunflowerобыкновенный подсолнечник)(saulespuķe)

Viengadīgs kurvjziežu dzimtas lakstaugs. Augums liels, 100 līdz 300 cm augsts. Adventīvs augs, dārza bēglis, savvaļā sastopams ne visai bieži. Zied no jūlija līdz septembrim. 

 Kultivē kā eļļas augu, pārtikas augu un krāšņumaugu.

Augļi satur 20-39% eļļas. Stumbri satur līdz 35% kālija oksīda, tos izmanto potaša ieguvei. Saulgriežu eļļu izmanto ārstniecībā kā žultsdzinēju, augšējo elpošanas ceļu iekaisumu ārstēšanai, pret aterosklerozi, kā caurejas līdzekli, kā pamatu dažādām ziedēm.

Avots : http://www.termorelax.com/web/?id=402741
Kategorija : Ārstniecības augi - S| Skatīts : 3060 | Reitings: 0.0/0
Birkas : saulespuķes, saulespuķe, saulgrieze, saulgriežu
Iesaki :
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: