Sākums » Materiāli » Ārstniecības augi » S

Sunīši trejdaivu
04.07.2011, 20:17
Sunīši trejdaivu

Sunīši trejdaivu - Bidens cernua L., Bidens tripartita L., Bidens Frondosa, Devils Beggartick, Zwart tandzaad,Череда трехраздельная, золотушная трава, череда, козьи рожки, прицепа, болотная стрелка, двузубец, собачник

Trejdaivu sunīšu lakstus lieto pārsvarā ārīgī, taču ir arī iekšķīgs pielietojums. Iekšķīgi šīs zāles novārījumus lieto vielmaiņas regulēšanai, gremošanas orgānu stiprināšani, arī saaukstēšanās slimību gadījumā kā sviedrējošu līdzekli.

Esiet uzmanīgi, jo šis augs ir ļoti spēcīgs, ja nav pārliecības ka deva ir pareiza, labāk nedzert skaisto brūno tējiņu no trejdaivu sunīšiem. Totie s-  ārīgā pielietojumā šis augs dara brīnumus. Madicīnā to lieto dažādu ādas slimību ārstēšanā: ekzēma, furunkuli, dažādi iekaisumi.

 Viengadīgs kurvjziežu dzimtas lakstaugs.
Augums vidējs līdz liels, 15-100 cm augsts. Bieži sastopams purvainās vietās, grāvjos, stāvošu ūdeņu krastmalās.

Lakstus ārstniecībā lieto kā diurētisku līdzekli, sviedrēšanas līdzekli un gremošanas orgānu darbības uzlabošanai. Tautas medicīnā lieto arī reimatisma, podagras, rahīta ārstēšanai, kā vispārēju spēcinošu līdzekli. Ārīgi lieto ārstnieciskām vannām dažādu ādas slimību gadījumos.

Avots : http://www.termorelax.com/web/?id=403299
Kategorija : Ārstniecības augi - S| Skatīts : 3664 | Reitings: 0.0/0
Birkas : sunīši, sunīšu, sunīšiem
Iesaki :
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: