Sākums » Materiāli » Ārstniecības augi » S

Sūrene
04.07.2011, 20:33
Sūrene

Maura sūrene - Polygonum aviculare L.

Iesaka www.fitoterapija.lv

Maura sūrene - Polygonum aviculare gan aug vairāk gar ceļmalām un uz taciņām, jo nebaidās nomīdīšanas, bet ir atrodama arī mazāk ravētos dārzos, kur veido garus pa zemi ložņājošus zarus ar sīkām lapiņām un tik maziem baltiem vai sārtiem ziediņiem, ka tos nemaz nevar saskatīt.

Augs satur miecējošas vielas, glikozīdu avakularīnu un silīcijskābes sāļus.

Maura sūrenei ir urīndzenoša, savelkoša un iekaisumu mazinoša darbība. Šis augs ir iecienīts tautas medicīnā galvenokārt nieru slimību ārstēšanai, arī nierakmeņu šķīdināšanai. To lieto arī lai tonizētu un stiprinātu organismu pēc smagām slimībām un vecuma vājumā.

Maura sūreni nedrīkst lietot akūta urīnceļu iekaisuma gadījumā, jo silīcija sāļi kairina gļotādas un var pastiprināt iekaisumu. Citos gadījumos var lietot bez ierobežojuma.

Ņem l ēdamkaroti svaigas zāles, aplej ar 300 ml vāroša ūdens, tur siltumā 4 stundas. Lieto pa pusglāzei četrreiz dienā 1 stundu pirms ēšanas, hroniska nieru iekaisuma gadījumā, 1-2 mēnešus ilgi.

Ņem 2 ēdamkarotes sausu, smalcinātu lakstu, aplej ar 2 glāzēm vāroša ūdens, vāra uz lēnas uguns 10 minūtes, ļauj ievilkties līdz atdziest, nokāš. Lieto pa pusglāzei 3 reizes dienā pirms ēšanas.

 ________________________________

Blusu sūrene, arī blusene - Polygonum persicaria L.

10 - 80 cm augsts, viengadīgs sūreņu dzimtasl akstaugs ar stāvu vai pacilu stumbru. Lapas veselas, lancetiskas vai iegareni lancetiskas, ar gludu malu. Turzītes apskauj stumbru; uz tām ir pieguļoši sarveida matiņi. Ziedi balti vai rožaini, sakopoti blīvās vārpstveida ziedkopās. Zied no jūlija līdz septembrim. Auglis melns, spīdīgs lēcveida riekstiņš.

Augs izplatīts Eiropā un Āzijā. Ievests un izplatījies arī Ziemeļamerikā. Latvijā sastopams visā teritorijā. Aug ūdenstilpņu krastos un pļavu pazeminājumos, kur ir rets apaugums.

Ārstniecības augs. Blusu sūrenes preparāti sašaurina asinsvadus, tonizē dzemdes muskulatūru, palielina asins viskozitāti un sarecēšanas spēju, sekmē zarnu peristaltiku un pastiprina diurēzi.

Avots : http://www.termorelax.com/web/?id=402701
Kategorija : Ārstniecības augi - S| Skatīts : 4537 | Reitings: 0.0/0
Birkas : sūrenei, sūreņu, sūreni, sūrene, sūrenes, blusene
Iesaki :
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: