Sākums » Materiāli » Ārstniecības augi » U

Upenes
04.07.2011, 21:01
Upenes
Upenes (Черная смородина, Ribes nigrum L., Blackcurrant )

Pumpuri ir adaptogēni. Var tikt lietoti ilgstošu laiku. Nepiemīt specifiska iedarbība, Paaugstina organisma kopējās aizsargspējas. Piemīt funkciju normalizējoša iedarbība. Pateicoties endokrīnajai iedarbībai uz hipofīzes – virsnieru sistēmas darbību, upenes regulē organisma adaptāciju, paaugstina glukokortikoīdu aktivitāti. Stimulē kopējo metabolismu. Pilda imūnregulatora funkciju. Piemīt antidegeratīva iedarbība un piemīt sinerģijas efekts. Paātrina zāļu iedarbību.

 Upeņu un jāņogu pumpuri ir lielisks organismu attīrošs līdzeklis. Tie aktīvi piedalās svīšanas procesos, piemīt urīndzenoša un žultsdzenoša īpašība. Lietojot pumpurus ar sviedriem un urīnu no organisma tiek izvadīti sāļi, uzlabojas gremošana, normalizējas zarnu flora. No organisma tiek izvadīti toksiskie metāli – svins, dzīvsudrabs, kobalts, stroncijs un citi radioaktīvie elementi. Vienlaicīgi tiek izvadītas toksiskās vielas, kas veidojas kuņģa – zarnu traktā pūšanas procesu rezultātā.

No upeņu pumpuriem gatavo vitamīnu tēju, ko pagatavo ņemot 1 tējk. kaltētus vai vītinātus pumpurus uz 1 glāzi karsta ūdens. Nostādina 20 min. Dzer pa 1 glāzei 2-3 reizes dienā.

Ogas satur C vitamīnu, A provitamīnu (karotīnu), B1 vitamīnu, P vitamīnu. Upenēs C vitamīna ir 5 reizes vairāk nekā zemenēs un apmēram 5 - 8 reizes vairāk nekā citrusaugu augļos. Pumpuri un ziedi satur 0,75% ēteriskās eļļas. Lapas izmanto dārzeņu konservēšanai. Tautas medicīnā lapu novārījumu lieto reimatisma ārstēšanai un arī kā diurētisku un sviedrējošu līdzekli.

Avots : http://www.termorelax.com/web/?id=402662
Kategorija : Ārstniecības augi - U| Skatīts : 2810 | Reitings: 0.0/0
Birkas : upenēs, upeņu, upenes
Iesaki :
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: