Sākums » Materiāli » Ārstniecības augi » V

Vilknadze
04.07.2011, 21:41
Vilknadze

Vilknadze - Lycopus europaeus L.

Iesaka www.fitoterapija.lv

Vilknadze (Lycopus europaeus L.)ir diezgan izplatīts daudzgadīgs augs, nedaudz līdzīgs tīruma piparmētrai, tikai robainākām lapiņām, stumbrs tam ir četrkantains, ziediņi sīki, balti ar gandrīz nemanāmiem sarkaniem punktiņiem, blīvi saspiedušies lapu padusēs, aug gar ezeru krastiem un mitrās pļavās. Vāc lakstus ziedēšanas laikā.

Vilknadzes laksti satur flavonglikozīdus, kas nav toksiski, rūgtvielu likopīnu, gallusskābi un citas vielas, kas darbojoties kopā, palēnina sirdsdarbības ritmu, paplašina sirds vainagartērijas, mazina nepatīkamās sajūtas sirds apvidū, samazina ar elpas trūkumu saistīto trauksmes sajūtu. Ārstu valodā runājot, vilknadzes tējas uzlējums ir labs līdzeklis paroksizmālās tahikardijas un ekstrasistolijas kupēšanai, bet jālieto diezgan koncentrēts uzlējums, kuru pagatavo, 20 gramus vilknadzes lakstu aplejot ar 200 ml. verdoša ūdens. Atstāj ievilkties 15-20 min., lieto pa 1/3 glāzes 3 reizes dienā.

Citu vainu ārstēšanai tējas pagatavošanai ņem 2 tējkarotes drogas, aplej ar glāzi vāroša ūdens, ļauj ievilkties 2 stundas. Lieto pa 50 gr 4 reizes dienā. Šī tēja palīdz arī vairogdziedzera pastiprinātas darbības (Bazedova slimības)gadījumā, pie nemiera un bailīgas trauksmes, bezmiega gadījumā, pie gremošanas traucējumiem, caurejas, sāpēm un asiņošanas. Šo augu ar nosaukumu Lycopus izmanto homeopātijā.

Hroniskas sirds mazspējas ārstēšanai labāk palīdz tinktūra. To pagatavo ar degvīnu attiecībā 1:5, tur 10 dienas, nofiltrē. Lieto pa 20-30 pilieniem 3 reizes dienā 15 minūtes pirms ēšanas. Ārstēšanas kursi 2-3 nedēļas ar 5-6 dienu pārtraukumiem, ilgstoši.

Avots : http://www.termorelax.com/web/?id=402757
Kategorija : Ārstniecības augi - V| Skatīts : 2532 | Reitings: 0.0/0
Birkas : vilknadzes, vilknadze
Iesaki :
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: