Sākums » Materiāli » Ārstniecības augi » V

Vircele
04.07.2011, 21:59
Vircele

Vircele - Linaria vulgaris L.

Iesaka www.fitoterapija.lv

Purvainu lauku malās, dažkārt arī ceļmalās zied vircele - Linaria vulgaris. Šis augs, liekas, ir aizmucis no puķu dobes, jo ir stipri līdzīgs kultivētajai dzeltenajai lauvmutītei. Vircele nav atrodama pārāk bieži, bet ir ļoti vērtīga.

Virceles lakstus un ziedus izmanto aizcietējumu, kā arī aknu un sirds slimību ārstēšanai. Grāmatās raksta, ka otrā pasaules kara laikā šo augu izmantoja pēc vēdera dobuma operācijām, kad, nereti iestājās zarnu atonija, vēdera uzpūšanās un aizcietējumi. Kā zināms, kara laikā ar niekiem nenodarbojas. Vēderu mīkstinošais efekts vircelei ir maigs, bet noteikts.

Ar to izdzen cērmes, ja nav pie rokas "Vermox". Virceli lieto urīna nesaturēšanas gadījumā vecākiem cilvēkiem, urīnpūšļa kairinājuma mazināšanai. Var mēģināt lietot priekšdziedzera palielināšanās gadījumā. Vācijā fitoterapeiti šo augu atzinuši par labāko līdzekli vēnu mazspējas ārstēšanai, jo tas tonizē muskuļus, novērš muskuļu distrofiju un tādējādi sekmē vēnu darbību (muskuļi ir vēnu "sirds"),
Ņem 2 tējkarotes (2 grami) sasmalcinātu, izžāvētu lakstu aplej ar glāzi karsta ūdens, ļauj ievilkties 20 minūtes. Lieto pa ēdamkarotei trīsreiz dienā. Devu nav ieteicams pārsniegt - būs caureja.

Ņem 20 gramus drogas, uzvāra ar puslitru piena. Iegūto "putriņu" atdzesē un liek komprešu veidā uz hemoroīdiem, tur 20 - 30 minūtes. Tādu procedūru atkārto divreiz dienā. Lietojot iekšķīgi un ārīgi virceles preparātus, var nedēļas laikā atbrīvoties no hemoroīdu traucējumiem, kas ilguši gadiem, bet, ja izmanto arī Ķīnas medicīnas ieteikto masāžu, par ko tika stāstīts, tad vēl ātrāk.

Avots : http://www.termorelax.com/web/?id=402726
Kategorija : Ārstniecības augi - V| Skatīts : 2276 | Reitings: 0.0/0
Birkas : virceli, virceles, vircele
Iesaki :
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: