Sākums » Raksti » Dažādi » Dažādi

Dažādas tautas medicīnas receptes pret dažādām kaitēm
Dažādas tautas medicīnas receptes pret dažādām kaitēm

ACU SASLIMŠANAS

Augi,kuri uzlabo redzi

  • Mellenes- Lietot uzturā ogas jebkurā veidā .
  • Kalme- Saknes novārījums, 1 ēd.k sasmalcinātas saknes apliet ar 1glāzi vāroša ūdens, vārīt 10 min., ļauj ievilkties līdz atdzišanai. Lieto: pa 1 ēd.k. 3 reizes dienā pirms ēšanas.
  • Vārpata- ložņu- Saknes novārījums, 4 ēd.k. kaltētas, sasmalcinātas saknes aplej ar 5 glāzēm ūdens, vāra līdz šķidruma apjoms samazinās pa 1/4, atdzesēt, izkāst, Lietot: pa 1 ēd.k. 4-5 reizes dienā.
  • Strutene- auga sulu lietot pa 1-15 pilieniem (sākot ar 1 pilienu) un atpakaļejoši pa 15-1 pilienam, uzlabo redzi.
  • Zirgu skābenes- applaucētu, sasmalcinātu augu likt klāt pie acīm uz 30-40 min., mazgāt nost ar ārstnieciskā žibulīša uzlējumu.
  • Āboli- rīvētus ābolus likt klāt pie acīm uz 30-40 min., mazgāt nost ar žibulīša uzlējumu.
  • Gurķi- nomizotas gurķu šķēlītes likt pie acīm uz 20-30 min., mazgāt nost ar žibulīša uzlējumu.
  • Fenhelis- svaigu auga sulu sajauktu ar medu izmanto liekot to uz apsēja, apsēju liekot uz acīm, maisījumu lieto arī iekšēji, uzlabo redzi, ir dauzu acu saslimšanu profilaktisks līdzeklis.
  • Mazgāt nost ar ārstnieciskā žibulīša uzlējumu.
  • Raudene- Pulveri no auga jaukt ar medu attiecībā 1:1, lietot pa 1 ēd.k. 3 reizei dienā, uzdzerot ūdeni. Var lietot augu ikdienā kā garšvielu.
  • Nātre- pulveri sajaukt ar medu attiecībā 1:1, lietot pa 1 ēd.k. 3 reizes dienā, uzdzerot ūdeni. Nātres pulveri ar lietot arī kā garšvielu.
  • Ingvers- Uzlējums saknes. 1o g apliet ar 100 ml vodkas, nostādināt 21 dienu, lietot pa 30 pilieniem 3 reizes dienā 20 min. pirms ēšanas, veicina redzes uzlabošanos, īpaši, ja tā pasliktinājusies vecuma iespaidā.

 

ĀDAS SALIMŠANAS

Ekzēma

  • Zirgskābene-Saknes novārījums. 1 ē. k. Sasmalcinātas saknes apliet ar 2 glāzēm vāroša ūdens, vārīt uz mazas uguns, ļaut ievilkties 10 min., nokāst. Izmantot ārīgi.
  • Ūdens pipars- Sasmalcinātas vienveidīgā masā lapas un to nenobriedušajām sēklām smērēt ķermeņa skartās vietas. Pāriet pat veca ekzēma.
  • Apinis- Čiekuriņu novārījums 1ēd.k. čiekuru apliet ar 200 ml vāroša ūdens, sildīt ūdens peldē 15 min., izkāst. Dzert pa 1 glāzei 3 reize dienā pirms ēšanas.

Kārpas:

  • Strutene- Kādu laiku regulāri apsmērēt kārpu ar svaigu sulu.
  • Pienene- Kādu laiku regulāri apsmērēt kārpu ar pieneņu sulu.
  • Kartupelis- Kārpu regulāri apsmērēt ar svaigi nogrieztu kartupeļa daiviņu.

Psoriāze

  • Mellene- Ogu un mētru novārījumu izmanto ārīgi, iesmērējot ādas skartās vietas.
  • Ķiploks- Ar svaigu sulu iesmērēt psoriāzes skartos ādas laukumus.
  • Strutene- Ar svaigu sulu smērēt uz psoriāzes skartajiem ādas laukumiem, var izmantot arī novārījumus, novilkumus, vannām, kompresēm..
  • Smiltsērkšķis- Ogu eļļu jālieto pa 2ml dienā un izmantot ārīgi 5% smēres veidā.Struteni un vijolīti trejkrāsu paņemt pa 10 g un apliet ar 2 glāzēm vāroša ūdens, 1 stundu ļaut nostāvēties, izkāst. Izdzer stundas laikā.

Rētas, čūlas

  • Ceļteka- no tīrām lapām izspiež sulu un saslapina marli, uzklāj uz rētas, var atstāt uz nakti.Svaigu burkānu sulu samaisa ar siltu medu un taisa apsējus. Samitrina salveti un atstāj uz visu nakti uz rētas.

 

ALERĢIJAS

 

1. Panātre baltā, ziedi- 1. ēd.k. baltās panātres ziedus kaltētus vai svaigus uz vienu glāzi vāroša ūdens. Apliet, ļaut nostāvēties 30 min., izkāst. Lietot pa ½ glāzi 4-5 reize dienā vai 3 reizes dienā pa glāzei, siltā veidā.
Pielieto pie alerģiskiem izsitumiem, nātrenes, furunkulozes, ekzēmas, kā asins attīrošu līdzekli.
2. Selerija- izspiest no saknes sulu. Lietot pa ½ t. k. 3 reizes dienā 30 min. Pirms ēšanas.
Var lietot arī izvilkums, 2 ēd. k. sasmalcinātas saknes aplej ar aukstu ūdeni, ļauj nostāvēties 2 stundas, izkāš, lieto pa 1/3 glāzes satura 3 reizes dienā pirms ēšanas.
Selerija sula un izvilkums tiek lietoti pie nieru saslimšanām, podagras, alerģiskas nātrenes, dermatītiem, kā urīndzenošu, vēdera izejas stimulējošu līdzekli.

 

ELPOŠANAS CEĻU SASLIMŠANAS

 

Bronhiālā astma
Vaivariņš
- 25g.
Nātre lielā- 15 g.
Visu smalki sagriezt, sajaukt. Apliet ar 1.l. vāroša ūdens. Ļaut nostāvēties 3h, trauku aptinot ar dvieli, pēc tam izkāst.Lietot pa 5-6 reizēm dienā. Lieto pie bronhiālās astmas, saaukstēšanās, reimatisma, klepus.
Minimālais lietošanas kurss 2 nedēļas.
Bronhīti, pleirīti, pneimonijas
1. Priežu pumpuri- 1 daļa, ceļteka- 1 daļa; māllēpes lapas- 1daļa.
4 t.k. nostādināt 2 h. Apliet ar aukstu ūdens glāzē, vārīt 5 min., nokāst. Lietot 1 glāzi šķidruma dienas gaitā trīs reizes dienā, Lieto pie bronhiālās astmas, garā klepus..
Pret klepu

Pretklepus augi, līdzekļi

1. Āboliņaziedi, ālantes saknes, amoliņa laksti, ceļteku lapas, deviņvīru spēks( ziedi), gaiļbiksītes saknes, māllēpes lapas un ziedi, mazais mārsils, laksti, panātre baltā, ziedi, priež upumpuri, raudeņu laksti, timiāna laksti, purva vaivariņa laksti, trejkrāsu vijolītes laksti.
2. Vienādās daļās samaisīt burkānu un rutka sulu ar pienu, dzert 6 reizes dienā pa 1 ēd.k.
3. Samaisīt 2 olu dzeltenumus, 2 ēd. k. sviesta, 2 t.k.. medus un 1 t.k. kviešu miltu, dzert pa 1 t. k. vairākas reizes dienā.
4. Traukā sasmalcināt riekstus ar medu vienādās daļās, 1 t.k. masas izšķīdināt 100ml silta ūdens un dzert mazie malciņiem.
5. 1 t.k. salvijas apliet ar vienu glāzi vārīta ūdens, ļaut nostāties, nokāst, ļaut nostāties, novārījumu atšķaidīt ar pienu attiecībā 1:1.
6. 50g rozīņu apliet ar 200ml vāroša ūdens, dot nostāties 30 min., sagriezt sīpolu un izspiest no tā sulu, no rozīnēm noliet ūdeni un pievienot tam 3 karotes sīpolu sulas. Dzert maziem malkiem, taisīt uz vienu reizi m vislabāk uz nakti.
7. 1 ēd. k. sarkanā āboliņa apliet ar 200 ml vāroša ūdens, ļaut pastāvēt 3-5 min., dzert siltā veidā maziem malkiem (atkrēpojošs līdzeklis)
8. Melnais rutks-izveido piltuvīti, ieliek tajā 1. ēd.k. medu un ievieto rutku ledusskapī, piltuvītē uzkrājas sula, pēc laika medu atkal pieliek, pirms tam piltuvi atjaunojot, pataisot lielāku. Lieto sulu pa vienai tējkarotei 30 min pēc ēšanas, mīkstina klepu, veicina atkrēpošanu. Var lietot pie bronhītiem, pneimonijas.
9. Ļoti efektīvs klepus ārstējošs līdzeklis, neļauj iet dziļāk, mīkstina to.
100g. izkausētu zoss tauku, 100g medus, 1 ēd.k. alojas sulas, 1 ēd.k. kakao pulvera.
Alojas lapu pirms zāļu taisīšanas notur ledusskapī 10 dienas. Lieto: pa 1 t.k. * dienā, aizdzerot ar siltu pienu. Glabā ledusskapī.

 

GINEKOLOĢISKĀS SASLIMŠANAS

 

Kumelīte-2 daļas;
Blaktene- 4 daļas;
Ganu plikstiņš- 3 daļas;
Asinszāle- 2 daļas;
Piparmētra- 1 daļa.Šī tēja tiek gatavota divos piegājienos, 4 daļas blaktenes samaisa ar 3 daļām ganu plikstiņa. Ņem vienu karoti maisījuma un 250 ml vāroša ūdens un 10 minūtes vāra ūdens peldē, uz mazas uguns slēgtā traukā un nostādina 5 stundas, tad nokāš.
Tad samaisa 2 daļas kumelīšu, 2 daļas asinszāles un1 daļu piparmētras. Ņem vienu karoti maisījuma aplej ar 250 ml vārošu ūdeni, tur slēgtā traukā, 30- 40 min., izkāš. Tad abus novārījumus samaisa. Tas viss jāizdzer dienas gaitā vienādās devās.
Tējas salikumam ir spēcīga urīndzenoša iedarbība, pazemina asinsspiedienu, vēlams dzert vecākām sievietēm, lai vieglāk panes klimaksa periodu, labi iedarbojas pie asiņošanām, labi iedarbojas uz dzemdes eroziju. Tā kā tējai ir savelkoša darbība, vēlams tajā dienā, kad dzerat šo tēju salikumu, paralēli lietot ķirbi vai persiku.

 

GREMOŠANAS TRAKTA SASLIMŠANAS

 

Kuņģa čūla
1. Sarkano šķirņu kartupeļu sula, 3 reizes dienā pa 100 g tukšā dūšā, pusstundu pirms pusdienām un pirms gulētiešanas.
Gatavo: Nomazgātu un nosusinātu kartupeli ar mizu sarīvē uz rupjas rīves. Sulu ar cieti izspiež. Gatavo vienmēr svaigu. Kartupeļu sula- nepieciešama kā skābi neitralizējošs līdzeklis, ko lieto pie kuņģa čūlas. Kartupeļu sulu jādzer pirmās 28 dienas pa 3 reizēm dienā, pārējās 14 dienas pa 2 reizēm dienā, no rīta tukšā dūšā un pirms gulēt iešanas.
2. Linu sēklu uzlējums
Gatavo, no rīta 2 ēd.k. linu sēklu aplej , ar 1,5 glāzēm vāroša ūdens un atstāj līdz vakaram istabas temperatūrā. Vakarā izkāš caur biezu drānu, atstāj uz nakti. No rīta slimajam jāizdzer vismaz pusi.
Linu uzlējumu jādzer 42 dienas, kartupeļu sulu jādzer pirmās 28 dienas pa 3 reizēm dienā, pārējās 14 dienas pa 2 reizēm dienā, no rīta tukšā dūšā un pirms gulēt iešanas.
P.s. Vēlams apkopot 1 un 2 recepti, lietot paralēli.
Gastrīts
Pelašķis
2 daļas
Kumelītes- 2 daļas
Strutene – daļas
Asinszāle- 2 daļas
1 karoti ar maisījumu aplej ar glāzi vāroša ūdens, ļaut ievilkties 20 min. Dzert pa 0,5 glāzei 3 reizes dienā 20-30 min pirms ēšanas. Lieto arī pie paaugstināt skābes daudzuma.

 

ENDOKRĪNĀS SISTĒMAS SASLIMŠANAS

 

Meža zemene- Rekomendē apēst pa 2-3 t.k. ogu dienā. Labi pazemina cukura līmeni, lieto pie cukura diabēta.
Zelta sakne
- Saknes uzlējums. 100g svaigas saknes apliet ar 1 litru vodkas, turēt 21 dienu. Lietot pa 20 pilieniem 3 reizes dienā 30 min. pirms ēšanas. Rekomendē kā līdzekli diabēta ārstēšanai.
Sīpols
- 2-3 sīpolus apliet ar 2 glāzēm ūdens, ļaut nostāties 8stundas, izkāst. Lietot pa 1 glāzei dienā pie aterosklerozes, diabēt, gremošanas uzlabošanai.
Auzas- graudu uzlējums, 100g graudu apliet ar 2 glāzēm ūdens, vārīt 15 min, ļauj ievilkties 2 stundas, izkāst. Lietot pa ½ glāzei 3 reizes dienā pirms ēšanas.

 

ONKOLOĢIJA

 

Asinsastāva uzlabošanai ķīmijas vai pēc ķīmijas laikā1. Jālieto granātus, kivi.2. Jālieto dabiskais hrolofils: virza, ceļmallapas, gaiļbiksītes, sastampā, pielej atdzesētu ūdeni, lieto kā sulu.3. Sajaukt biešu, burkānu, dzērveņu sulu un medu dzert pa 1. glāzei no rīta.
1 kg dzērveņu, 2 kg biešu, 0,5 kg medus.
Organisma attīrīšanai
1.Proporcijas 1:1:1:2
Kumelītes, kliņģerītes, asinszāles, strutene. Taisa un lieto kā tēju.

 

PARAZĪTI

 

Cērmes:
Sīpols- Sagriezt, ielikt uz nakti krūzītē ar ūdeni. No rīta sīpola gabaliņus labi izspiež un ūdeni izdzer tukšā dūšā. Ja lietot 3-4 dienas, tad cērmes būs likvidēta. Pēc kāda laika vēlams procedūru atkārtot.
Vērmele
- 1 t.k. apliet ar 2 glāzēm vāroša ūdens, ļauj ievilkties 2-3 h. Dzert pa ¼ glāzei 3 reizes dienā pa 20 ml pirms ēšanas.
Vērmele
- 1g apliet ar 100 ml degvīna, turēt 21 dienu, nokāst. Dzert pa 15-20 pilieniem 3 reizes dienā pirms ēšanas

 

ŽULTSPŪŠĻA SASLIMŠANAS

 

Augi, kuri veicina akmeņu šķīšanu
Blaktenes pļavu, saknes;
Nātres saknes;
Mežrozīšu saknes;
Pieneņu saknes;
Zirgskābenes saknes;
Alteju sakne
Augi kuri veicina žultspūšļa darbību:
Meža zemene
Vērmele
Krūklis –miza
Mežrozīšu augļi
Pētersīļu laksti un sakne
Dille
Kukurūzas irbuļi
Augi, kuri palīdz pie žults pūšļa iekaisumiem
Asinszāle
Ceļteka
Pelašķis
Kumelīte
Kliņģerīte
Vijolīte trejkrāsu
Avots : http://reiki.ucoz.lv/publ/dziednieciba/tautas_medicina/dazadas_tautas_medicinas_receptes_pret_dazadam_kaitem/27-1-0-373
Kategorija: Dažādi - Dažādi| Skatīts : 9349 | Reitings: 2.0/1
Birkas: saslimšanas, kaitēm, receptes, medicīnas
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: