Sākums » Raksti » Dažādi » Dažādi

Ginekoloģiskās tējas un tējas sievietēm
Ginekoloģiskās tējas un tējas sievietēm

Menstruācijas ir organisma dabīgais cikls, ar kuru saskaras visas sievietes. Šis cikls katrai sievietei ir ļoti individuāls. Normālu menstruāciju gadījumā izdalīšanos asiņu daudzums ir liels, un tas nerada sievietei nekādus veselības traucējumus. Bet dažkārt dažādu iemeslu dēļ menstruācijas var būt neregulāras, sāpīgas, ilgstošas, ar dažādu asiņu daudzumu. Ja šie traucējumi nepāriet, noteikti nepieciešama ginekoloģiska konsultācija. Taču dažus tautas līdzekļus varat pirms tam gan izmēģināt!

Tējas menstruāciju sāpju mazināšanai

 • 20 g maura retēju lakstu aplej ar glāzi karsta ūdens, vāra uz lēnas uguns 15 minūtes, atdzesē, izkāš. Dzer pa ¼ - ½ glāzes 4 – 5 reizes dienā pirms ēšanas.
 • Ieber termosā 2 ēd. k. raudeņu lakstu drogas. Pārlej ar 2 glāzēm verdoša ūdens. Lieto, sadalot uz 3 reizēm, 20 – 40 minūtes pirms ēšanas.

Tējas stipru menstruālo asiņošanu gadījumos

 • Ēdamkaroti sasmalcinātu meža zemeņu lapu aplej ar glāzi verdoša ūdens, ļauj 30 minūtes ievilkties, izkāš. Dzer pa ēdamkarotei 3 – 4 reizes dienā.
 • 40 g ozolu mizu aplej ar litru ūdens, vāra 15 minūtes, atdzesē, izkāš. Dzer pa 1/3 glāzes 3 reizes dienā.
 • 15 g māteru lakstu drogu aplej ar glāzi karsta ūdens. Karsē ūdens peldē 15 minūtes, atdzesē, izkāš. Dzer pa ēdamkarotei 3 reizes dienā pirms ēšanas.
 • Vienādās daļās ņem meža zemeņu lapas, meža aveņu lapas, maura retēju lakstus, ozolu mizas un pelašķu lakstus. Ēdamkaroti maisījuma aplej ar glāzi ūdens, vāra 5 – 10 minūtes, ļauj ievilkties 15 minūtes, izkāš. Lieto pa glāzei rītā un vakarā 5 dienas pirms menstruācijām.
 • Ēdamkaroti dadžu sēklu aplej ar glāzi karsta ūdens. Pēc 10 minūtēm uzbriedušās sēklas saberž un tur vēl 10 minūtes, izkāš, saldina un izdzer visu glāzi vienā reizē.
 • Tējkaroti tīruma kosu lakstu aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens. Dzer ik pa 2 stundām 1 ēd. k., ja ir sāpīgas menstruācijas ar lielu asiņošanu. Kad stāvoklis ir uzlabojies, dzer pa ēdamkarotei 3 reizes dienā.
 • Sasmalcinātu vībotnes sakni aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens, ļauj ievilkties. Dzer pa pusglāzei 2 reizes dienā.

Tējas menstruāciju cikla traucējumu ārstēšanai
 • Tējkaroti sasmalcinātu kalmju sakņu aplej ar glāzi karsta ūdens. Ļauj 20 minūtes ievilkties, izkāš. Dzer pa pusglāzei 4 reizes dienā 30 minūtes pirms ēšanas.
 • Tējkaroti sasmalcinātu deviņvīruspēku sakņu aplej ar glāzi verdoša ūdens, uz lēnas uguns vāra 5 – 10 minūtes, ļauj ievilkties 4 stundas. Dzer pa ēdamkarotei 3 – 4 reizes dienā.
 • Pētersīļu sēklas saberž pulverī, 4 tējk. sēklu pulvera aplej ar glāzi verdoša ūdens, vāra 15 minūtes, atdzesē, izkāš. Dzer pa ēdamkarotei 4 – 6 reizes dienā.
 • Vienādās daļās ņem pelašķu lakstus, lakricu saknes, paegļu augļus, rūtu lakstus, asinszāļu lakstus. 2 ēd. k. drogu maisījuma aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens, ļauj ievilkties līdz atdzišanai, izkāš un dzer pa 2 glāzēm vakarā.


Tējas sievietēm

Sieviešu tēja apzīmē tādu zāļu tēju, kas noderīga katrai sievietei dažādās dzīves situācijās – pirmsmenstruālajā periodā, pēc ilgstošas atrašanās pie automašīnas stūres vai vienkārši pēc grūtas un saspringtas darba dienas. Tā atgriezīs zudušos spēkus un uzlabos pašsajūtu.

Parastais rasaskrēsliņš un avene jau sen tiek uzskatīti par sieviešu augiem. Šiem augiem piemīt daudz ārstniecisku īpašību, kas palīdz ne tikai saglabāt jaunību un skaistumu, bet arī veselību un labu pašsajūtu. Tie regulē hormonu un cukura līmeni, palīdz atbrīvoties no toksīniem un labvēlīgi iedarbojas uz zarnu traktu.

 • Parasto rasaskrēsliņu tēju pagatavo, ņemot ēdamkaroti drogas uz glāzi verdoša ūdens. Ļauj ievilkties slēgtā traukā, lieto bez ierobežojuma sāpīgu menstruāciju gadījumā, pret galvas reiboņiem, klimaktērija neirozēm.
 • Tējkaroti aveņu lapu aplej ar aukstu ūdeni, uzvāra, ļauj ievilkties 15 – 20 minūtes. Pievieno svaigi satrītas ogas un cukuru, kas ir ne tikai garšīgi, bet arī veselīgi.

Ja esat sieviete gados un jūs nomāc drūmas domas tad lietojiet tēju, kas palīdzēs pārvarēt depresiju. Pagatavo to šādi:

 • Ņem kumelīšu ziedus, vilkābeļu ziedus un asinszāļu lakstus, sajauc, bet nesaberž pulverī. Tējkaroti maisījuma aplej ar glāzi verdoša ūdens, trauku noslēdz un ļauj ievilkties 15 – 20 minūtes. Izkāš un dzer lēnām, to izbaudot.

Savukārt, ja esat jauna un jūs nomāc problēmas skolā, attiecību spriedze ar vecākiem, esat zaudējusi apetīti un kļuvusi viegli aizkaitināma, lietojiet tēju no melisām, nātru lapām un pieneņu saknēm.

 • Drogu lapas sasmalcina, bet pieneņu saknes samaļ kafijas dzirnaviņās. Tējkaroti maisījuma aplej ar glāzi verdoša ūdens un tur termosā 2 – 3 stundas. Lieto vairākas tasītes dienā, vēlams vakarā, ne mazāk kā 3 nedēļas. Lietojot šo tēju, rezultāti neizpaliks.
Avots : http://reiki.ucoz.lv/publ/dziednieciba/tautas_medicina/ginekologiskas_tejas/27-1-0-165
Kategorija: Dažādi - Dažādi| Skatīts : 7744 | Reitings: 5.0/1
Birkas: menstruācijas, sievietēm, menstruālo, ginekoloģiskās, tējas, menstruāciju
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: